UWAGA! Inwestycja którą przeglądasz została przeniesiona do archiwum i nie jest już dostępna.

Elewator Zbożowy w Wolinie

Wolin

Szczegóły inwestycji

Kraj
POLSKA
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
Wolin
Ulica
Polna

Zalety inwestycji

Najbliższa okolica

Park

Parametry eko

energooszczędność

termoizolacyjność

Opis Inwestycji

Na sprzedaż działka o powierzchni 3.624 m², na której znajduje się budynek dawnego elewatora zbożowego o powierzchni 1556 m², złożony z trzech brył: wieży północnej, wieży południowej i łącznika, w którym znajdują się pomieszczenia biurowe i socjalne. Na działce znajduje się również stalowa wiata, parterowy budynek portierni z warsztatem, budynek gospodarczy, a także nieczynna stacja paliw.

Do nieruchomości od wschodu przylega rzeka Dziwna.

Nieruchomość zlokalizowana jest w centralnej części Wolina, przy ulicy Krzywej. Działka jest połączona komunikacyjnie z drogą publiczną. Teren w znacznej części działki jest utwardzony – wyasfaltowany i wybetonowany.

W pobliżu znajduje się:
- Urząd Gminy i Miasta Wolina (200m), 
- Apteka, Sklepy i Restauracje (300m), 
- Szkoła podstawowa (800m),
- Przedszkole (1 200m),

Na wsypie Ostrów, vis a vis elewatora, znajduje się Centrum Słowian i Wikingów z rekonstrukcją wczesnośredniowiecznej osady. Co roku odbywa się tutaj Festiwal Słowian i Wikingów, jedna z największych imprez historycznych w Europie.

Dla nieruchomości został opracowany szereg dokumentów:

- Decyzja o Warunkach Zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie, rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania elewatora zbożowego na obiekt usługowy o charakterze
hotelowo-gastronomiczo-szkoleniowym,
- Koncepcja zabudowy zakładająca przekształcenie budynku elewatora na funkcję mieszkalną z lokalem gastronomicznym w parterze oraz wzniesienie dodatkowego budynku mieszkalnego i przystani z 46 miejscami postojowymi dla łodzi,
- Koncepcja zabudowy hydrotechnicznej zakładająca budowę przystani jachtowej dla 45 jednostek sportowych i turystycznych oraz różnego rodzaju innych małych jednostek o długości do 20 m i szerokości do 5 m,
- Atest nurkowy, 
- Opinia konstruktorska, 
- Badania geotechniczne na lądzie,

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O nas

Przez ponad dekadę doradzamy jak planować inwestycję oraz pomagamy w efektywnej sprzedaży. Zajmujemy się sprzedażą, jak i wszystkimi procedurami formalno-prawnymi związanymi z kupnem/sprzedażą nieruchomości, gwarantując obu stronom bezpieczeństwo transakcji. 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

W godzinach popołudniowych i weekendy – po wcześniejszym umówieniu.


Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia mi informacji w zakresie złożonego zapytania o ofertę. Szczegółowe dane na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się tutaj.