Blog

Kupno mieszkania od dewelopera w Szczecinie.

Kupno mieszkania to nie lada wyzwanie. Mamy do wyboru rynek wtórny oraz pierwotny. Zarówno pierwsza jak I druga opcja posiada plusy I minusy, ale o tym kiedy indziej. Dziś zajmiemy się rynkiem pierwotnym, czyli kupnem mieszkania od dewelopera. Teoretycznie może się wydawać, że kupno takiego mieszkania jest dużo prostsze, oglądamy, podpisujemy umowę, nie musimy niczego sprawdzać I największym wyzwaniem okazuje się wykończenie mieszkania, gdzie zaczynamy wszystko od początku.

Najbardziej atrakcyjne dzielnice w Szczecinie pod względem sąsiadów.

Sąsiedzi to nieunikniony “element`, zwłaszcza mieszkania w bloku. Zawsze przyjemniej jest gdy z sąsiadami mamy dobre relacje a potrzeby innych są podobne do naszych. Nieprzyjazne sąsiedztwo potrafi skutecznie zniechęcić nawet do najbardziej atrakcyjnej okolicy do zamieszkania.

Mieszkania na wynajem w Szczecinie/ Stargardzie w dobie koronawirusa.

Czy przez pandemię wynajem mieszkań stanie się bardziej popularne? Jak przewidują analitycy cena za wynajem po pandemii może nieco się obniżyć, jednak szczecińscy konsumenci najprawdopodobniej mogą się wstrzymać z zakupem własnej nieruchomości przez niestabilną sytuację finansową czy problem z kredytem hipotecznym. Wtedy właśnie zyska najem.

Jaka jest najatrakcyjniejsza dzielnica Szczecina?

Szczecin to piękne, zielone miasto, które ma do zaoferowania wiele modnych I atrakcyjnych dzielnic. Główny podział Szczecina dzieli się na Prawobrzeże I Lewobrzeże. Tak jak w każdej dziedzinie, tak również w wyborze idealnej dzielnicy do zamieszkania, można zaobserwować większe bądź mniejsze uznanie wśród mieszkańców.

Czy Szczecin jest zielonym miastem?

Polacy są w stanie zapłacić więcej za mieszkanie bądź dom, jeżeli znajduje się on w sąsiedztwie zieleni – tak własnie wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Domiporta.pl.

Własna działka a koronawirus.

Szczecin ma wiele pięknych miejsc blisko łona natury, jednak w obecnych czasach wyjścia nie są wskazane, zwłaszcza w miejsca gdzie możemy się gromadzić w zbyt dużą grupę osób. Początek wiosny zaskoczył nas piękną pogodą I siedzenie w domu bez zaczerpnięcia świeżego powietrza staje się coraz trudniejsze. Rozwiązaniem idealnym wydaje się własna działka lub ogródek.

Czy działka dla osób mieszkających w mieście to spełnienie marzeń?

W okresie wiosenno-letnim posiadanie działki staje się luksusem. Wielu z nas tęskni za naturą I spędzeniem czasu na świeżym powietrzu. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, która nas zaskoczyła zauważono większe zainteresowanie w przeglądaniu ofert działek, także w mieście Szczecin I Stargard.

Jak wynająć mieszkanie w Szczecinie/Stargardzie?

Czy wiesz, że rynek zachodniopomorskich nieruchomości jest bardzo bogaty? Na każdym kroku widzimy ogłoszenia z wynajmem mieszkań z modnych dzielnicach Szczecina takich jak: Pogodno, Warszewo, Gumieńce, Centrum czy Śródmieście.

Czym będą wyróżniały się wnętrza szczecińskich nieruchomości w 2020 r?

Co jakiś czas obserwujemy trendy, które się pojawiają a następnie są zastępowane przez nowe. Temat ten dotyczy również branży nieruchomości. W Szczecinie jak i w Stargardzie znajduje się wiele nieruchomości z rynku pierwotnego, gdzie wykończenie oraz urządzanie wnętrz zaczynamy od zera i możemy popisać się własną wyobraźnią.

Rynek nieruchomości w dobie "koronawirusa" - nieruchomości zachodniopomorskie.

Czy rynek nieruchomości w Szczecinie ucierpi w związku z ostatnimi wydarzeniami na świecie? Problem zakażeń koronawirusem spadł na cały świat jak “grom z jasnego nieba`. Wiele braż już odczuwa negatywne skutki związane z pandemią. Czy branża nieruchomości jest jedną z nich?

Nasza oferta


Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Doradztwo finansowe

Zarządzanie najmem

Oddział - Szczecin

71-600 Szczecin
Parkowa 7/2

Oddział - Stargard

73-110 Stargard
Wyszyńskiego 12-15a