Blog

Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie cieszące się znaczną popularnością wśród osób, którym potrzebna jest większa gotówka na sfinansowanie zakupu lub remontu nieruchomości. Niekiedy jednak dochodzi do sytuacji, kiedy pojawiać się mogą problemy z jego spłatą. O zmniejszenie rat kredytu hipotecznego starać się mogą w pierwszej kolejności te osoby, które mają problem z ich spłatą, co jest efektem pogorszenia się ich sytuacji finansowej. Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego? Sprawdź więcej w naszym artykule!

Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat od nabycia

Osoby chcące sprzedać nieruchomość zachodniopomorską powinny mieć na uwadze, że transakcja ta może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego, jeśli od jej nabycia nie minęło jeszcze 5 lat. Z czym dokładnie wiąże się sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat i w jaki sposób obliczyć podatek od nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

Jakie jest najlepsze położenie mieszkania względem stron świata?

Kupując nieruchomości zachodniopomorskie, klienci zwracają uwagę na wiele szczegółów. Pod uwagę biorą między innymi cenę nieruchomości, jej położenie i najbliższe otoczenie, standard oraz układ funkcjonalny. Nie bez znaczenia jest również odległość od sklepów, szkół, przedszkoli itd. Niewiele osób zwraca jednak uwagę na kwestię lokalizacji względem stron świata, która również ma ogromne znaczenie. Jakie jest najlepsze położenie mieszkania względem stron świata? Zapraszamy do artykułu!

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości – zalety

Nieruchomości zachodniopomorskie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a rynek nieruchomości w tym regionie jest niezwykle konkurencyjny. Jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości, Szczecin uznawany jest za jedno z najlepszych miast do zamieszkania. Sprzedaż wiąże się jednak z wieloma obowiązkami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Zapraszamy do artykułu!

Remont mieszkania przed sprzedażą – o czym warto pamiętać?

Decydując się na sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskich, każdy sprzedawca pragnie, by nieruchomość sprzedała się jak najszybciej, a przy tym w dobrej cenie. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto inwestować w remont mieszkania przed sprzedażą. Warto tutaj pamiętać, że największą uwagę wzbudzają właśnie te nieruchomości, które są odświeżone i zadbane, dlatego nawet najmniejsze zmiany mogą sprawić, że nieruchomość sprzeda się szybciej, a przy tym za wyższą kwotę. O czym warto pamiętać, decydując się na remont mieszkania przed sprzedażą?

Rodzaje domów i ich charakterystyka

Coraz więcej osób inwestuje w zachodniopomorskie nieruchomości. Szczecin, podobnie jak Stargard oraz Kołobrzeg to dynamicznie rozwijające się miasta, w których chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje. Klienci poszukują różnych rodzajów domów, co związane jest z ich indywidualnymi potrzebami. Jakie wyróżnia się rodzaje domów? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu!

Zakup działki budowlanej – o czym należy pamiętać?

W ostatnim czasie popularnością cieszą się nie tylko nieruchomości zachodniopomorskie (mieszkania i domy), ale również działki budowlane. Coraz więcej osób decyduje się na zakup działki budowlanej, a dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza grunty zlokalizowane na obrzeżach miast, a także poza miastami. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie działki budowlanej? Zapraszamy do artykułu!

Jakie należy załatwić formalności po zakupie nieruchomości?

Zakup nieruchomości to jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Jeśli chodzi o rynek nieruchomości, Szczecin to miasto cieszące się rosnącą popularnością wśród osób poszukujących mieszkania na stałe. Przemawia za tym dynamiczny rozwój miasta, a także jego atrakcyjne położenie. Nie należy jednak zapominać o załatwieniu szeregu formalności po zakupie nieruchomości. Jakie formalności po zakupie nieruchomości należy załatwić?

Jak negocjować cenę nieruchomości?

Cena nieruchomości w ogłoszeniu to najczęściej cena wyjściowa, którą można jeszcze negocjować, a prowadzenie negocjacji przed zakupem nieruchomości jest ogólnie przyjętym zwyczajem. To właśnie od umiejętnie prowadzonych rozmów ze sprzedawcami nieruchomości zależy ich ostateczna cena, która może zostać obniżona nawet o kilka procent. Jak negocjować cenę nieruchomości?

Co wpływa na ceny nieruchomości?

W ostatnich latach polski rynek nieruchomości przechodzi fazę szybkiego wzrostu, a nieruchomości zachodniopomorskie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Od kilku lat zauważalny jest również wzrost cen nieruchomości – zarówno na rynku pierwotnym, jak również na rynku wtórnym. Co wpływa na ceny nieruchomości? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Nasza oferta


Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Doradztwo finansowe

Zarządzanie najmem

Oddział - Szczecin

71-600 Szczecin
Parkowa 7/2

Oddział - Stargard

73-110 Stargard
Wyszyńskiego 12-15a