Zakup mieszkania z rynku wtórnego – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Jeśli chodzi o zakup nieruchomości, Szczecin to doskonałe miejsce na inwestycję na rynku wtórnym. Dużym zainteresowaniem cieszą się również nieruchomości Stargard. Na co w szczególności należy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Przeglądaj nieruchomości

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – co jest szczególnie ważne?


Decyzja związana z kupnem mieszkania nie należy do łatwych i nierzadko wiąże się z ogromnym stresem. Ofert mieszkań z rynku wtórnego jest bardzo wiele, jednak wymagają one szczególnej weryfikacji. Przed rozpoczęciem poszukiwań nieruchomości ważne jest ustalenie maksymalnej ceny, jaką można przeznaczyć na zakup lokum, a także powierzchni oraz liczby pomieszczeń, która będzie najodpowiedniejsza. Jeśli chodzi o zakup nieruchomości, Szczecin to miasto, w którym uwagę należy zwrócić także na jej lokalizację. Dla części osób dobrym rozwiązaniem może być zakup mieszkania z rynku wtórnego w centrum miasta, z kolei osoby ceniące szczególnie ciszę i spokój, poszukiwać będą nieruchomości na obrzeżach miasta. Podobnie wygląda sprawa, jeśli chodzi o nieruchomości Stargard. Uwagę należy zwrócić także na dostępność miejsc parkingowych, piwnicy, balkonu oraz dodatkowych przynależnych do nieruchomości pomieszczeń. Dla wielu osób znaczenie ma również ekspozycja okien mieszkania. Najlepsza ekspozycja to kierunek południowo-zachodni, przy którym ilość światła docierająca do mieszkania jest optymalna.

Nieruchomości Stargard, Szczecin i Kołobrzeg – rynek wtórny mieszkań .


Wiele osób poszukujących nieruchomości zachodniopomorskie szczególną uwagę zwraca na cenę mieszkania. Uwagę należy zwracać jednak nie tylko na cenę, ale również na stan techniczny mieszkania oraz budynku, w którym jest ono zlokalizowane. Nierzadko mieszkania z rynku wtórnego usytuowane są bowiem w starych budynkach. Uwagę zwraca się także na kondygnację. Po wstępnym wybraniu nieruchomości ustala się z właścicielem lub biurem termin oględzin mieszkania. Szczególną uwagę należy zwrócić wówczas na stan instalacji grzewczej, a także na stan ścian, okien i podłóg, stan materiałów wykończeniowych i sprzętów, jeśli właściciel planuje je zostawić oraz na to czy są one już wliczone w cenę mieszkania. Bardzo ważny jest także stan prawny nieruchomości. Zakup mieszkania z rynku wtórnego wymaga między innymi sprawdzenia dokumentacji, w tym aktu notarialnego oraz wypisu z księgi wieczystej. Sprawdzić należy również dokumenty o ewentualnym zadłużeniu oraz informację czy nieruchomość nie jest obciążona prawem dożywocia oraz dokumenty o liczbie zameldowanych osób.