Nieruchomości zachodniopomorskie – jaki metraż mieszkania wybrać?

Nieruchomości zachodniopomorskie – jaki metraż mieszkania wybrać?

Zachodniopomorski rynek nieruchomości cieszy się dużą popularnością wśród różnych grup wiekowych. Biorąc pod uwagę nieruchomości zachodniopomorskie, Szczecin, Stargard i Kołobrzeg to miasta, które uznawane są za jedne z lepszych miejsc do zamieszkania. Rozpoczynając poszukiwanie nieruchomości, należy zastanowić się, jaki metraż mieszkania wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna, ponieważ na ostateczną decyzję wpływa wiele czynników.

Nieruchomości Szczecin, Stargard, Kołobrzeg – jaki metraż mieszkania wybrać?

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Szczególnie cenione są nieruchomości zachodniopomorskie, a lokalny rynek jest tu bardzo rozbudowany – na portalach internetowych nie brakuje ofert mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego o różnej powierzchni użytkowej. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości należy zastanowić się, jaki metraż mieszkania wybrać, by przyszłe miejsce zamieszkania spełniało oczekiwania domowników. Powierzchnia mieszkania powinna być uzależniona przede wszystkim od liczby domowników – inną powierzchnię powinno mieć mieszkanie dla singla lub dla pary, a jeszcze inną dla rodziny z dziećmi.

Dla singla wystarczające może okazać się mieszkanie jednopokojowe o powierzchni od 20 do 30 metrów kwadratowych. Niektórym osobom mieszkającym w pojedynkę wystarczające może okazać się nawet lokum o nieco mniejszej powierzchni. W przypadku pary odpowiednie może okazać się z kolei mieszkanie o powierzchni od 30 do 40 metrów kwadratowych, szczególnie jeśli uda się wydzielić dwa odrębne pokoje. Rodzinie z jednym dzieckiem wystarczające może okazać się mieszkanie o powierzchni od 40 do 50 metrów kwadratowych, z kolei w przypadku rodziny planujących więcej dzieci dobrym rozwiązaniem będzie nieruchomość o większym metrażu. 

Nieruchomości zachodniopomorskie – od czego jeszcze zależy wybór wielkości mieszkania? 

Wybór wielkości mieszkania uzależniony jest również od możliwości finansowych osoby zainteresowanej kupnem nieruchomości. Jeśli środki finansowe na to pozwolą, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić mieszkanie o większej powierzchni. Większy metraż mieszkania zapewnia przede wszystkim wysoki komfort użytkowania, poza tym zapewnia większą prywatność. Jeśli sytuacja życiowa ulegnie zmianie, wówczas nie trzeba będzie zmieniać mieszkania na nowe. Większe mieszkanie to także możliwość wynajęcia go w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli chodzi o nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie oraz nieruchomości w Kołobrzegu, metraż mieszkania jest też w znacznym stopniu powiązany z jego układem funkcjonalnym. Bardzo często na rynku dostępne są np. mieszkania dwupokojowe z metrażem kawalerki lub duże mieszkania posiadające np. obszerny korytarz, który zabiera cenną przestrzeń, która mogłaby zostać przeznaczona na dodatkowy pokój.

Oddział Szczecin

71-600 Szczecin
Parkowa 7/2

Oddział Stargard

73-110 Stargard
al. Wyszyńskiego 12-15a