Blog

O co warto pytać przed kupnem domu w Szczecinie?

Zastanawiając się nad wyborem nieruchomości zachodniopomorskiej, wiele osób zwraca uwagę na oferty domów jednorodzinnych z rynku wtórnego. Oprócz ceny nieruchomości, która dla wielu klientów odgrywa kluczowe znaczenie, należy przemyśleć też wiele innych istotnych kwestii. O co warto zapytać przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie nieruchomości w Szczecinie? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Co warto sprawdzić przed zmianą nieruchomości?

Zmiana nieruchomości to jedna z ważniejszych życiowych decyzji, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie, Kołobrzegu czy w innej zachodniopomorskiej lokalizacji powinien przede wszystkim odpowiadać aktualnym i przyszłym potrzebom nabywcy, jednak to nie wszystko. Uwagę należy zwrócić również na szereg innych aspektów. Co warto sprawdzić przed zmianą nieruchomości? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Umowa kredytu hipotecznego – na co należy zwrócić uwagę?

Wiele osób decydujących się na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej bierze pod uwagę zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Decyzja ta powinna być jednak dobrze przemyślana, ponieważ będzie wiązać kredytobiorcę z bankiem na wiele lat. Jednym z najważniejszych dokumentów przy zaciągnięciu kredytu jest podpisana z bankiem umowa kredytowa. Na co w szczególności należy zwrócić uwagę przed zawarciem umowy kredytu hipotecznego? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Co to jest umowa przedwstępna? Jaka jest różnica między umową przedwstępną w formie zwykłej pisemnej i w formie aktu notarialnego?

Umowa przedwstępna jest narzędziem prawnym często stosowanym na rynku nieruchomości, które umożliwia stronom zabezpieczenie przyszłej transakcji kupna-sprzedaży lub innego rodzaju umowy. Jest to szczególnie przydatne, gdy jedna lub obie strony potrzebują więcej czasu na spełnienie określonych warunków przed zawarciem umowy właściwej, na przykład uzyskanie finansowania lub zakończenie innych transakcji.

Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej – co warto wiedzieć?

Kupno nieruchomości zachodniopomorskiej to poważna decyzja, dlatego należy ją dobrze przemyśleć. Przy wyborze nieruchomości uwagę należy zwrócić na wiele aspektów, w tym na jej cenę. Szansą na zakup nieruchomości w atrakcyjnej cenie, która jest zwykle niższa od tej rynkowej, mogą się okazać licytacje komornicze. Czy jednak zawsze wystawione na sprzedaż mieszkania z licytacji stanowią dobrą okazję do jej nabycia? Co warto wiedzieć o zakupie nieruchomości z licytacji komorniczej? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

Sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskiej z darowizny przed i po upływie 5 lat

Sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskiej z darowizny jest jak najbardziej możliwa, jednak warto mieć na uwadze, że w niektórych sytuacjach konieczne będzie zapłacenie podatku dochodowego. W jakich okolicznościach jest możliwe uniknięcie zapłaty tego rodzaju podatku? Jak w praktyce wygląda sprzedaż darowizny przed i po upływie 5 lat? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Zadatek i zaliczka – co to jest i jaka jest różnica między tymi pojęciami?

W kontekście rynku nieruchomości, zadatek i zaliczka odgrywają kluczowe role przy zawieraniu transakcji kupna-sprzedaży. Oba te terminy dotyczą płatności wstępnych dokonywanych przez kupującego na rzecz sprzedającego, ale różnią się między sobą pod względem skutków prawnych i zastosowania.

Plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć?

Ważnym elementem, który decyduje o inwestycjach, poza tym kształtuje wygląd najbliższego otoczenia, jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jest on niezbędny między innymi przy podejmowaniu decyzji dotyczących budowy domu, poza tym bez niego nie jest możliwa np. rozbudowa domu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat planu zagospodarowania przestrzennego? Po odpowiedź zapraszamy do naszego wpisu!

O jakich dokumentach należy pamiętać przy sprzedaży nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskiej to poważna decyzja, dlatego należy ją dobrze przemyśleć. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie przygotowanie dokumentów, dzięki którym proces sprzedaży będzie przebiegał sprawnie i bez niepotrzebnych komplikacji. O jakich dokumentach należy pamiętać przy sprzedaży domu w Szczecinie, Stargardzie, Kołobrzegu czy w innych zachodniopomorskich lokalizacjach? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Jak zmieniają się potrzeby nabywców nieruchomości zachodniopomorskich?

Zakup wymarzonej nieruchomości to poważna decyzja, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Przed zakupem nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie i Kołobrzegu nabywcy bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, które na przestrzeni ostatnich lat uległy wielu zmianom. Jak zmieniają się potrzeby nabywców nieruchomości zachodniopomorskich? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Nasza oferta


Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Doradztwo finansowe

Zarządzanie najmem

Oddział - Szczecin

71-600 Szczecin
Parkowa 7/2

Oddział - Stargard

73-110 Stargard
Wyszyńskiego 12-15a

Oddział - Szczecinek

78-400 Szczecinek
Wyszyńskiego 58/2