Blog

Nieruchomości zachodniopomorskie – co to jest operat szacunkowy?

Zarówno przy sprzedaży, jak i podczas kupna nieruchomości, kiedy jej nabywca stara się o kredyt hipoteczny, należy dopilnować wielu ważnych kwestii. Jedną z nich jest operat szacunkowy, który określa wartość danej nieruchomości zachodniopomorskiej. Co warto wiedzieć na temat operatu szacunkowego? Jak wygląda operat szacunkowy i kto go wykonuje? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

Czy właściciel nieruchomości w Szczecinie może wejść do wynajmowanego mieszkania?

Mieszkanie to dla wielu osób bezpieczna inwestycja, a Szczecin to miasto, w którym ofert nieruchomości nie brakuje. Popularną opcją w Szczecinie jest wynajem mieszkania. Jest to jedna z form, przy której, w zależności od potrzeb, przez okres np. kilku miesięcy lub kilku lat, najemca uzyskuje prawo do korzystania z lokalu oraz szereg uprawnień z tym związanych. Czy właściciel mieszkania może wejść do wynajmowanego lokalu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Umowa dożywocia – co warto o niej wiedzieć?

Zakup nieruchomości to jedna z ważniejszych, a dla wielu osób – najważniejsza decyzja w życiu, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Jednym ze sposobów nabycia nieruchomości jest umowa o dożywocie, która jest umową odpłatną. Na czym polega umowa dożywocia i co warto wiedzieć na temat tego rodzaju umowy? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

Mieszkania bezczynszowe – czy to się opłaca?

Zakup nieruchomości zachodniopomorskiej to marzenie wielu z nas. Decydując się na zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie czy Kołobrzegu, wiele osób rozważa opcję mieszkania bezczynszowego. Co to jest mieszkanie bezczynszowe? Jakie są wady i zalety związane z nabyciem tego rodzaju mieszkań? Po więcej informacji na temat mieszkań bezczynszowych zapraszamy do naszego wpisu!

Zakup nieruchomości w Szczecinie – zalety współpracy z biurem nieruchomości

Zakup nieruchomości zachodniopomorskiej to poważna decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Decydując się na kupno nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie czy Kołobrzegu, uwagę należy zwrócić na wiele elementów, aby umowa przyrzeczona przebiegła szybko, sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów. Przy zakupie nieruchomości nieoceniona może się okazać pomoc biura nieruchomości, które może zapewnić profesjonalne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Jakie są zalety współpracy z biurem nieruchomości? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

W jakiej odległości od drogi można postawić dom?

Realizacja marzeń o własnej nieruchomości zachodniopomorskiej wiąże się z zakupem działki. Podejmując decyzję o budowie domu w województwie zachodniopomorskim, szczególną uwagę należy zwrócić na usytuowanie budynku na działce. Ważne jest zwłaszcza zachowanie odpowiedniej odległości planowanego budynku od drogi publicznej. Informacje na temat usytuowania obiektów budowlanych względem drogi publicznej zostały określone w przepisach. W jakiej odległości od drogi można postawić dom? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Nieruchomości zachodniopomorskie – zasady home stagingu

Chcąc sprzedać nieruchomość zachodniopomorską, warto wcześniej dokładnie przemyśleć, w jaki sposób to zrobić, aby zainteresować swoim ogłoszeniem potencjalnych kupujących. W kliku prostych krokach można bowiem sprawić, że nieruchomość na sprzedaż w Szczecinie, Stargardzie czy Kołobrzegu nabierze nowego blasku. Jakie są główne zasady home stagingu? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Czym może grozić niespłacanie kredytu hipotecznego?

Wiele osób decydujących się na zakup nieruchomości zachodniopomorskich wybiera kredyt hipoteczny. Powinny mieć one jednak na uwadze, że kredyt to poważne zobowiązanie, które wymaga odpowiedzialnego podejścia do spłaty kolejnych rat. Warto jednocześnie poznać konsekwencje, jakie mogą się wiązać z niespłacaniem kredytu hipotecznego. Czym zatem może grozić niespłacanie kredytu hipotecznego? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Zrównoważone budownictwo – co warto o nim wiedzieć?

Wśród wielu osób poszukujących wymarzonych dla siebie domów czy mieszkań popularnością cieszą się nieruchomości zachodniopomorskie, w tym szczególnie nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie i Kołobrzegu. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o idei zrównoważonego budownictwa, które ma na celu między innymi zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Co warto wiedzieć na temat zrównoważonego budownictwa? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!

O co warto pytać przed kupnem domu w Szczecinie?

Zastanawiając się nad wyborem nieruchomości zachodniopomorskiej, wiele osób zwraca uwagę na oferty domów jednorodzinnych z rynku wtórnego. Oprócz ceny nieruchomości, która dla wielu klientów odgrywa kluczowe znaczenie, należy przemyśleć też wiele innych istotnych kwestii. O co warto zapytać przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie nieruchomości w Szczecinie? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Nasza oferta


Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Doradztwo finansowe

Zarządzanie najmem

Oddział - Szczecin

71-600 Szczecin
Parkowa 7/2

Oddział - Stargard

73-110 Stargard
Wyszyńskiego 12-15a

Oddział - Szczecinek

78-400 Szczecinek
Wyszyńskiego 58/2