Własna działka a koronawirus.

Szczecin ma wiele pięknych miejsc blisko łona natury, jednak w obecnych czasach wyjścia nie są wskazane, zwłaszcza w miejsca gdzie możemy się gromadzić w zbyt dużą grupę osób.
Początek wiosny zaskoczył nas piękną pogodą I siedzenie w domu bez zaczerpnięcia świeżego powietrza staje się coraz trudniejsze. Rozwiązaniem idealnym wydaje się własna działka lub ogródek.

Przeglądaj nieruchomości

Własna działka a koronawirus.
O ile Szczecińscy mieszkańcy nie mają wątpliwości czy można skorzystać z własnego ogródka, zastanawiamy się jak sytuacja wygląda w przypadku własnej działki rekreacyjnej? Czy w takie miejsce można się udać w obecnych czasach?

Wedle rozporządzeń obecne wyjścia z domu powinny być sporadyczne I uzasadnione jedynie w kilku przypadkach jak np. Wyjście do pracy, do sklepu.
Co w przypadku gdy chcemy odwiedzić naszą działkę I np. Zrobić wiosenne porządki lub po prostu spędzić tam wolny czas?Otóż okazuje się, że na własną działkę można pojechać bez problemu.
Działkowiec bowiem posiada tytuł prawny do indywidualnej działki I żadne przepisy nie zabraniają z niej korzystać.

Jednak nie jest rekomendowane wpuszczanie na działkę osób trzecich I w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń. Wobec tego odpadają grille ze znajomymi czy wspólne spotkania, nie licząc najbliższej rodziny, z którą przebywamy na co dzień.
Policja oczywiście będzie kontrolować działki rekreacyjne I może nałożyć mandat w wysokości nawet 500 zł! Jednak dotyczy to skrajnych przypadków I przede wszystkim zgromadzeń.
Warto jak zawsze w takich sytuacjach zachować zdrowy rozsądek I udać się na działkę w ramach przewietrzenia lub niezbędnych prac z zachowaniem środków ostrożności, najlepiej samemu.

Warto również wspomnieć, że nasi szczecińscy I stargardzcy pośrednicy nieruchomości zauważają coraz to większe zainteresowanie działkami pod zabudowę. Dzieje się tak za pewne za sprawą obecnej sytuacji związanej z pandemią, gdzie ludzie zdają sobie sprawę, że własny kawałek ziemi, własny ogródek jest teraz jak na wagę złota!
Zachęcamy do przeglądania naszych ofert działek w różnych dzielnicach Szczecina, Stargardu, czy najbliższych miejscowości.