Wirtualny spacer a sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskich

Nieruchomości w Szczecinie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wielu klientów poszukiwania wymarzonych nieruchomości rozpoczyna w Internecie. Nie bez znaczenia pozostaje więc sposób prezentacji poszczególnych ofert nieruchomości. Nowoczesną formą prezentacji jest wirtualny spacer. Co to jest wirtualny spacer po nieruchomości i jak może wpłynąć na potencjalnych klientów? Zapraszamy do artykułu!

Przeglądaj nieruchomości

Wirtualny spacer a sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskich

Co to jest wirtualny spacer po nieruchomości? 

Pojęcie `wirtualny spacer` oznacza innowacyjny sposób prezentacji danej nieruchomości zachodniopomorskiej. Składa się on z serii zdjęć panoramicznych (sferycznych) o zasięgu 360 stopni, dzięki którym możliwe jest dokładne obejrzenie poszczególnych pomieszczeń. Wykonuje się je przy pomocy aparatu lustrzanego, kamery sferycznej lub smartphona. Wirtualny spacer powinien być odzwierciedleniem prawdziwej prezentacji nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie, czy też Kołobrzegu i wielu innych zachodniopomorskich miastach i miejscowościach. Należy więc sfotografować każde pomieszczenie – zdjęcia do wirtualnego spaceru najlepiej wykonywać na środku pomieszczenia. Powinny być one wyraźne i nieporuszone. 

Jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania zdjęć należy z kolei w odpowiedni sposób przygotować daną nieruchomość, dokładnie sprzątając wszystkie pomieszczenia. W domu powinien panować ład i porządek, poza tym należy pamiętać o usunięciu zbędnych rzeczy, które mogłyby popsuć pierwsze wrażenie oglądającego daną nieruchomość. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia oświetlenia, dzięki któremu możliwe będzie optymalne doświetlenie każdego miejsca w prezentowanej nieruchomości. 

Nieruchomości zachodniopomorskie – dlaczego warto dodać wirtualny spacer do ogłoszenia?

Wirtualne spacery pozwalają jeszcze lepiej poznać nieruchomość, bez konieczności wychodzenia z domu. Dodanie wirtualnego spaceru do sprzedawanej nieruchomości zwiększa jej atrakcyjność, poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu można szybciej pozyskać klienta. Wirtualny spacer pozwala również znacznie szybciej dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, ponadto oferty z wirtualnymi spacerami są znacznie częściej odwiedzane niż oferty bez nich. Taki sposób prezentacji nieruchomości zachodniopomorskiej pozwala `pokazać` klientowi nawet najmniejsze szczegóły dotyczące prezentowanej nieruchomości. 

Dzięki wirtualnemu spacerowi osoba oglądająca daną nieruchomość znacznie łatwiej może wyobrazić sobie np. układ pomieszczeń, który nie do końca mogą oddawać wykonywane tradycyjnym sposobem zdjęcia. Wirtualny spacer po nieruchomości związany jest również ze znaczną oszczędnością czasu oraz pieniędzy, ponieważ dzięki niemu można ograniczyć do minimum wizyty w oferowanej nieruchomości. 

galeria zdjęć