Umowa pośrednictwa na wyłączność – czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Znaczna część osób decydujących się na sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskich stawia na współpracę z biurem nieruchomości. Współpraca z pośrednikiem nieruchomości może opierać się na jednym z dwóch rodzajów umów. Pierwszym z nich jest umowa otwarta, z kolei drugi rodzaj umów stanowią umowy pośrednictwa na wyłączność. Czy warto postawić na rozwiązanie, jakim jest umowa pośrednictwa na wyłączność? Po odpowiedź zapraszamy do naszego artykułu!

Przeglądaj nieruchomości

Umowa pośrednictwa na wyłączność – czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Umowa pośrednictwa na wyłączność – co to znaczy w praktyce?

Właściciel decydujący się na sprzedaż nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie, Kołobrzegu, czy też w innejlokalizacji na terenie województwa zachodniopomorskiego może podjąć się tego samodzielnie lub postawić nawspółpracę z wybranym biurem nieruchomości. W tym celu konieczne jest jednak podpisanie umowy z pośrednikiem obrotu nieruchomościami. Wyróżnia się dwa rodzaje umów pośrednictwa:

• umowę o charakterze otwartym,

• umowę pośrednictwa na wyłączność.

W przypadku umowy otwartej właściciel nieruchomości może współpracować z wieloma biurami nieruchomości, natomiast przy umowie na wyłączność prawo pośrednictwa w sprzedaży mieszkania lub domu ma wyłącznie jeden pośrednik, który aktywnie poszukuje kupującego do wystawionej na sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskiej. Przy tego rodzaju formie współpracy pośrednik ma pewność, że finalizacja sprzedaży domu, czy też mieszkania będzie dla niego oznaczała otrzymanie należnego mu wynagrodzenia. 

Nieruchomości zachodniopomorskie – zalety umowy na wyłączność

Umowa pośrednictwa na wyłączność to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Do najważniejszych zalet związanych z zawarciem umowy pośrednictwa na wyłączność zalicza się oszczędność czasu, z którą związany jest brak konieczności kontaktu z wieloma biurami. Sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskiej w przypadku podpisania umowy na wyłączność oznacza również znacznie większe zaangażowanie biura nieruchomości, z którym właściciel zawrze umowę. Tego rodzaju umowy oznaczają także bezpieczeństwo, ponadto umowa pośrednictwa na wyłączność oznacza lepszy marketing, ponieważ środki związane z promocją podlegającej sprzedaży nieruchomości w Szczecinie, czy też w innej lokalizacji, będą znacznie wyższe w porównaniu do umowy otwartej. Zawarcie umowy pośrednictwa na wyłączność oznacza również stały kontakt sprzedającego z jednym pośrednikiem oraz ułatwia organizację spotkań, jeśli tylko zajdzie taka konieczność.