`Sypialnia Szczecina` czyli miejsca, gdzie nieruchomości sprzedają się najlepiej

Choć na ogół w Polsce obserwuje się tendencję do wyludniania miast, to liczba mieszkańców Szczecina z roku na rok staje się coraz większa. W których rejonach miasta nieruchomości sprzedają się najlepiej?

Przeglądaj nieruchomości

`Sypialnia Szczecina` czyli miejsca, gdzie nieruchomości sprzedają się najlepiej
Sypialnia Szczecina to z pewnością Osiedle Kaliny, Osiedle Przyjaźni oraz ulica Zawadzkiego i sąsiadująca z nią ulica Szafera.

Sypiania Szczecina – gdzie nieruchomości sprzedają się najlepiej?

Każda z dzielnic i osiedli Szczecina ma swój niepowtarzalny urok, a nawet te najbardziej zaniedbane miejsca mogą w najbliższym czasie przekształcić się w niezwykle atrakcyjne lokalizacje. Dla wielu osób, które chcą zamieszkać na stałe w Szczecinie wybór dogodnej dla nich lokalizacji może okazać się problematyczny. Zakup mieszkania to inwestycja na wiele lat, nierzadko na całe życie. Dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór, aby uniknąć wielu rozczarowań. Sypialnia Szczecina – czyli miejsca, w których nieruchomości sprzedają się najlepiej to niewątpliwie Osiedle Kaliny, a także Osiedle Przyjaźni. Warto również zwrócić uwagę na lokalizacje, takie jak ulica Zawadzkiego oraz ulica Szafera. To właśnie tutaj najwięcej osób decyduje się na zakup mieszkania.   
 

Osiedle Kaliny – bardzo dobra infrastruktura 

Nazwa osiedla mieszkaniowego Kaliny pochodzi od głównej ulicy – Antoniego Kaliny. Osiedle Kaliny położone jest pomiędzy ulicami Witkiewicza, Santocką, 26 Kwietnia i Derdowskiego w dzielnicy Szczecin Zachód. Budowa tego osiedla rozpoczęła się w latach 70 XX wieku. Osiedle stanowią przede wszystkim budynki wielokondygnacyjne. W bezpośrednim sąsiedztwie bloków znajdują się liczne tereny zielone oraz miejsca parkingowe przy każdym z budynków. W granicach osiedla znajdują się m.in. urząd pocztowy, szkoły, przedszkola, liczne place zabaw, obiekty sportowe oraz sklepy osiedlowe i punkty usługowe, a także apteki i przychodnie. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta.

Osiedle Przyjaźni Szczecin – szybki dojazd do Centrum

W których miejscach nieruchomości w Szczecinie sprzedają się równie dobrze? Sypialnia Szczecina to również Osiedle Przyjaźni zlokalizowane między ulicami Witkiewicza, Santocką oraz 26 Kwietnia, a także linią kolejową do Trzebieży w dzielnicy Szczecin Zachód. Zostało zbudowane podobnie, jak Osiedle Kaliny - w latach 70 XX wieku. Osiedle znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej, a odległość do centrum Szczecina spacerem to zaledwie 20 minut. W pobliżu znajdują się szkoły podstawowe, przedszkola oraz wiele obiektów użyteczności publicznej. Do niewątpliwych zalet osiedla należy również bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej oraz wiele miejsc do rekreacji. Zakup mieszkania na Osiedlu Przyjaźni to idealna inwestycja nie tylko do stałego zamieszkania, ale również pod wynajem.

Ulica Zawadzkiego i ulica Szafera sypialnią Szczecina

Do miejsc, w których nieruchomości w Szczecinie sprzedają się najlepiej należy również ulica Zawadzkiego i bezpośrednio łącząca się z nią ulica Szafera. Dominuje tu przede wszystkim zabudowa blokowa. Obie ulice tworzą przede wszystkim budynki wielokondygnacyjne, wokół których znajdują się liczne tereny zielone. Bardzo dobra komunikacja miejska pozwala na szybki dostęp do Centrum. To spokojna okolica przyjazna rodzinom z dziećmi. Pełna infrastruktura to kolejne zalety tego rejonu. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, poczta, a także wiele innych budynków użyteczności publicznej. Znaleźć tu można również place zabaw dla dzieci oraz wiele terenów spacerowo-rekreacyjnych. W pobliżu znajduje się także hala widowiskowo-sportowa.
 

galeria zdjęć