Średni czas sprzedaży nieruchomości poprzez m.in. szczecińskie biura nieruchomości.

Takie pytanie zawsze powinniśmy sobie zadać przed podjęciem decyzji o sprzedaży nieruchomości, zwłaszcza jak zależy nam na czasie, ponieważ np. potrzebujemy gotówki lub planujemy kupno nowej nieruchomości.

Przeglądaj nieruchomości

Średni czas sprzedaży nieruchomości poprzez m.in. szczecińskie biura nieruchomości.
Średni czas sprzedaży np. mieszkania różni się w zależności od miasta. Co ciekawe wg danych Narodowego Banku Polskiego na koniec 2019 r., szacowany czas sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym skrócił się w 6 miastach (Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław). Natomiast utrzymał się w niezmiennym stopniu w Warszawie i 10 innych miastach: (Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Lublin, Olsztyn, Opole, Rzeszów, Szczecin, Zielona Góra).


Trzeba pamiętać, że rynek wtórny zarówno w Szczecinie jak I innych miastach sprzedaje się według statystyk szybciej niż rynek pierwotny a dobre biuro nieruchomości poradzi sobie najczęściej ze sprzedażą dużo szybciej niż prywatny sprzedawca bez żadnej pomocy.
Biuro nieruchomości posiada przede wszystkim doświadczenie, które jest niezbędne by wiedzieć w jak umiejętny sposób sprzedać mieszkanie/dom/lokal.
Co ciekawe tzw. umowa na wyłączność zawarta z konkretnym biurem nieruchomości daje możliwość dotarcia z reklamą do szerszej grupy pośredników i potencjalnych klientów a więc czas takiej sprzedaży jest najczęściej krótszy, niż gdy sprzedażą zajmuje się kilka biur. Nasze biuro pośrednictwa w Szczecinie I Stargardzie zajmuje się zarówno umowami na wyłączność jak umowami otwartymi.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę z pośrednikiem ds. nieruchomości warto przekazać wszystkie szczegóły dotyczące nieruchomości I sytuacji z nią związaną aby czas transakcji był szybki I sprawny.
Nasz szczeciński lub stargardzki pośrednik każdy etap sprzedaży dokładnie z Państwem omówi I pokaże zalety takiej współpracy.
Jeśli jesteś osobą, której zależy na czasie zastanów się nad umową na wyłączność, która daje mnóstwo korzyści!