Rynek nieruchomości w zachodniopomorskim rusza po pandemii

Jak się okazuje z najnowszych badań serwisu Otodom klienci agencji nieruchomości zarówno kupujący jak i sprzedający nie zwalniają tempa a pandemia nie pokrzyżowała im planów. Z racji tego, że gospodarka wraca do normy a rynek się uspokaja, klienci są znów zainteresowani kupnem oraz sprzedażą nieruchomości. Z tygodnia na tydzień coraz więcej Polaków jest zdecydowana zrealizować swoje plany mieszkaniowe.

Przeglądaj nieruchomości

Rynek nieruchomości w zachodniopomorskim rusza po pandemii
Do pozytywnych wyników badania przyczyniły się najpewniej nowe kroki podjęte przez agencje nieruchomości, w tym naszą w Szczecinie i Stargardzie. Chodzi m.in o możliwość podpisywania umów zdalnie, duże wsparcie i pełne zaangażowanie w pracę zdalnie a także możliwość wirtualnych spacerów. Dzięki wirtualnym spacerom, klienci mogą bez wychodzenia z domu, w bezpieczny sposób zobaczyć dokładnie swoje wymarzone lokum. Coraz więcej osób, zarówno młodszych jak i starszych docenia taką formę współpracy.
Ponadto jest to ułatwienie dla osób, które współpracują z nami, ale nie ma ich na miejscu bo np. pracują za granicą.Badania, które prezentuje serwis Otodom pokazują, że rynek nieruchomości powoli wraca do normalności a klienci są coraz bardziej odważni i pewni swoich decyzji. Jednak na pewno się zmieni czas transakcji, bowiem póki co badania wskazują, że ten czas się znacznie wydłuży. Na ostateczną decyzję klienta trzeba będzie poczekać nieco dłużej a same negocjacje też mogą się wydłużyć.
Jest oczywiście część osób, które twierdzą że mogą zrezygnować z transakcji, ale z tygodnia na tydzień ich procent spada. Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, to póki co nie zauważono znacznej różnicy. Jednak wśród ankietowanych zarówno kupujący jak i sprzedający są coraz bliżej wspólnego rozwiązania. Wcześniej rozbieżności punktu widzenia były znaczne.
Dziś zarówno sprzedający jak i kupujący nie są pewni jak będą się kształtować ceny i dopuszczają obniżkę cen.

Nawiązując współpracę z naszym szczecińskim agentem ds.nieruchomości lub agentem ze Stargardu masz pewność, że transakcja zostanie przeprowadzona od początku do końca oraz możesz być pewien, że jesteśmy na bieżąco z sytuacją na rynku w związku z cenami i pomożemy Ci ją ustalić lub podpowiedzieć czego możesz się spodziewać w obecnym czasie.