Rynek nieruchomości w dobie "koronawirusa" - nieruchomości zachodniopomorskie.

Czy rynek nieruchomości w Szczecinie ucierpi w związku z ostatnimi wydarzeniami na świecie?
Problem zakażeń koronawirusem spadł na cały świat jak “grom z jasnego nieba`.
Wiele braż już odczuwa negatywne skutki związane z pandemią.
Czy branża nieruchomości jest jedną z nich?

Przeglądaj nieruchomości

Rynek nieruchomości w dobie
Rynek nieruchomości w Szczecinie ma bardzo bogatą ofertę, która stale się rozszerza, jednak w obecnych czasach pandemii widoczny jest znaczny spadek sprzedaży. Jest to oczywiście związane z unikaniem kontaktów międzyludzkich I izolacji. Ponadto prace budowlane zwalniają również w Szczecinie.
Jednak część ekspertów twierdzi, że będzie to efekt krótkotrwały, na czas kilku najbliższych tygodni.
Eksperci zgodnie twierdzą, że mamy w tym momencie do czynienia z przesunięciem transakcji a negatywne skutki byłyby możliwe, gdyby trwało to wiele miesięcy.
Ponadto jeśli spadną stopy procentowe, to wzmocnią tym samym impuls do kupowania mieszkań. Dodatkowo kapitał zagraniczny będzie szukał spokojnych miejsc do inwestowania a Polska póki co jest jedną z bezpieczniejszych miejsc do inwestycji. Szczecińskie nieruchomości mogą więc zachować swój potencjałZ pesymistycznych wizji szykuje się znaczny wzrost bezrobocia, co może ograniczyć ceny czynszów. W najbliższych latach podwyżki czynszów są więc mało prawdopodobne.
Tym samym ograniczone mogą być też dochody właścicieli. Niektórzy spodziewają się strat z powodu niepłaconych czynszów i braku płynności finansowej. Ucierpią na tym przede wszystkim prywatni właściciele.
Najem krótkoterminowy w Szczecinie I Stargardzie może również ucierpieć w związku z obecną sytuacją, ale z drugiej strony ci, którzy dysponują dużymi oszczędnościami wciąż mogą być zainteresowani inwestycją aby zabezpiecz w ten sposób straty.

Jak będzie, to czas pokaże a sytuacja będzie się klarować w najbliższych tygodniach.
A my zachęcamy w tych wolnych chwilach do przeglądania aktualnych ofert naszej agencji nieruchomości- mieszkań na sprzedaż w Szczecinie , Stargardzie lub domów w zachodniopomorskim.