Różnorodne style Szczecińskich wnętrz.

Jeśli kiedykolwiek stałeś przed dylematem remontu I urządzania wnętrza, wiesz ile czasu I zasobów kreatywności to zabiera.
Obecnie jest bardzo dużo kolorów, materiałów I stylów do wyboru, więc można stworzyć wnętrze niczym z filmu czy okładki najlepszego pisma wnętrzarskiego.

Przeglądaj nieruchomości

Różnorodne style Szczecińskich wnętrz.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze style wystroju wnętrz w Szczecińskich nieruchomościach.

 

Styl skandynawski:

Charakteryzuje się przede wszystkim prostotą I przytulnością. Nie ma tutaj miejsca na przepych I ekstrawagancję. Dominuje tutaj natura I chłodne barwy- odcienie bieli, szarego czy niebieskiego.

Mogą pojawić się również tutaj elementy drewna. Lustra również są cechą charakterystyczną tego stylu.

 

Styl minimalistyczny:

Jest to modyfikacja stylu skandynawskiego, gdzie dominuje jeszcze większa prostota. Ideą jest przestronne wnętrze bez zbędnych rzeczy. W takim pomieszczeniu powinny znajdować się tylko najważniejsze rzeczy, najlepiej wielofunkcjonalne. Styl idealny dla perfekcjonisty. Wnętrze sprawia wrażenie sterylnego, nie ma tutaj miejsca na żadne wzory I żywe kolory.

 

Styl rustykalny:

Jest opcją dla ludzi ceniących naturę I pewność siebie. Dominują tutaj naturalne materiały, zwłaszcza drewno, kwiaty. Popularne są również ludowe motywy oraz duże okna. Podłogi powinny być koniecznie drewniane. Styl bardzo ciepły I kojarzący się ze spokojem wsi. Kolorystyka powinna być w barwach naturalnych I stonowanych.

Styl elektyczny:

Charakteryzuje się mieszaniem stylów. Łączymy w nim dodatki I meble z różnych styli I epok. Nie jest łatwo wszystko tak skomponować by wnętrze ze sobą współgrało I nie stało się kiczowate.

Musimy dobrze wyważyć kontrast między poszczególnymi elementami. To styl zdecydowanie dla ludzi odważnych I indywidualistów. Dominuje tu kolorystyka naturalnych odcieni przełamana wyraźniejszymi barwami.

 

Styl industrialny:

Ten styl dominuje w apartamentach I loftach. Sprawia wrażenie chłodnego I surowego. Możemy mieć wrażenie, że niektóre rzeczy nie zostały dokończone. Nie ma tutaj miejsca na dekoracje I przytulne dodatki. Z dodatków dominują metalowe lampy, stare meble I surowe materiały. Kolory powinny być stonowane np biel, beż, szary, elementy betonu czy drewna jeśli chodzi o podłogę. Dużo metalicznych dodatków są tutaj koniecznością.

 

Styl glamour:

Jego cechą jest przede wszystkim przepych I luksus. Eleganckie wnętrza powinny być w kolorach połyskujących, dobrze sprawdza się m.in złoto czy srebro.

Powinno znajdować się też dużo luster I szklanych dodatków. Eleganckie meble I dodatki nie mało kosztują, więc jest to styl dla osób, które mogą na wystrój wydać nieco więcej.


Stylów wystroju wnętrz jest oczywiście zdecydowanie więcej, jednak te powyższe najczęściej są wybierane przez właścicieli szczecińskich nieruchomości.