Remont mieszkania przed sprzedażą – o czym warto pamiętać?

Decydując się na sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskich, każdy sprzedawca pragnie, by nieruchomość sprzedała się jak najszybciej, a przy tym w dobrej cenie. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto inwestować w remont mieszkania przed sprzedażą. Warto tutaj pamiętać, że największą uwagę wzbudzają właśnie te nieruchomości, które są odświeżone i zadbane, dlatego nawet najmniejsze zmiany mogą sprawić, że nieruchomość sprzeda się szybciej, a przy tym za wyższą kwotę. O czym warto pamiętać, decydując się na remont mieszkania przed sprzedażą?

Przeglądaj nieruchomości

Remont mieszkania przed sprzedażą – o czym warto pamiętać?

Remont mieszkania przed sprzedażą – co warto wykonać?

Na rynku nieruchomości wyróżnia się trzy poziomy standardu mieszkań: mieszkania do remontu, mieszkania o przeciętnym standardzie oraz mieszkania premium. Wielu sprzedawców nieruchomości bardzo często nie remontuje ich przed sprzedażą, argumentując swoją decyzję tym, że chcą zarobić, a nie wydać, poza tym nie mają czasu na remont. Warto jednak mieć na uwadze, że już niewielki wkład w remont może sprawić, że zainteresowanie nieruchomością znacząco wzrośnie i sprzeda się znacznie szybciej. 

Remont mieszkania przed sprzedażą zacząć można od odświeżenia ścian, by dodały one wnętrzu świeżego wyglądu, zachęcając tym samym osoby zainteresowane zakupem do dalszego oglądania. Duże znaczenie mają również podłogi, dlatego warto zainwestować w nowe płytki lub panele. Niekiedy wystarczyć może dokładne wyczyszczenie płytek i fug lub pomalowanie ich specjalnymi farbami, które stosuje się do tego typu powierzchni. Takie rozwiązania z pewnością nie uszczuplą znacząco budżetu, a mogą przynieść wiele korzyści.   

Nieruchomości Szczecin, Kołobrzeg i Stargard na sprzedaż – ważne są szczegóły

Bardzo ważne jest także odpowiednie przygotowanie kuchni i łazienki. Warto zadbać o dokładne wyczyszczenie elementów armatury sanitarnej. Jeśli widoczne są uszkodzenia na meblach, warto np. pomalować je specjalną farbą, by nadać im odpowiedniego wyglądu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również naprawa tych elementów wyposażenia wnętrz, które uległy zniszczeniu. Naprawić można m.in. uszkodzone włączniki świateł, czy też uszkodzone listwy przypodłogowe. Taki remont mieszkania przed sprzedażą (nawet przy niewielkich nakładach finansowych) pozwoli zwiększyć cenę nieruchomości

Obserwując rynek nieruchomości, z łatwością można zauważyć, że najwyżej ceni się nieruchomości wyremontowane, dlatego w przypadku mieszkań o niskim standardzie, które zlokalizowane są zwłaszcza w starszych budynkach, warto rozważyć przeprowadzenie generalnego remontu. Dotyczy to między innymi mieszkań, w których na ścianach jest grzyb, a instalacje pozostawiają wiele do życzenia. Mądrze przeprowadzony remont i odświeżenie nieruchomości mogą podnieść jej wartość o kilkanaście, a nawet o kilkadziesiąt procent.