POLSKI ŁAD - mieszkania bez wkładu własnego.

W ramach Polskiego Ładu jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku zacznie obowiązywać program `Mieszkanie bez wkładu własnego`. Informacje na temat programu z pewnością zainteresują osoby poszukujące właśnie nieruchomości. Szczecin, podobnie jak Stargard i Kołobrzeg to miasta zachodniopomorskie, gdzie rynek nieruchomości cieszy się bardzo dużą popularnością. Jakie są założenia programu i kto będzie mógł z niego skorzystać?

Przeglądaj nieruchomości

POLSKI ŁAD - mieszkania bez wkładu własnego.

Polski Ład – mieszkania bez wkładu własnego

Od maja 2022 roku wejdzie w życie ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym. Celem programu `Mieszkania bez wkładu własnego` będzie pomoc ze strony państwa w szybszym zakupie nieruchomości. Program skierowany będzie przede wszystkim do młodych małżeństw, które nie posiadają własnego mieszkania. Wyjątkiem będzie jednak posiadanie przez domowników dwoje lub więcej dzieci. Z pomocy będą mogły skorzystać wówczas rodziny, które posiadają mieszkanie o powierzchni do 50 m2 (przy dwójce dzieci), do 75 m2 (przy trójce dzieci) oraz do 90 m2 (przy czwórce dzieci). W przypadku rodzin mających więcej dzieci, nie zostały ustalone limity dotyczące powierzchni posiadanego mieszkania. W ramach programu państwo będzie gwarantować wymagany przez banki wkład własny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że objęta gwarancją część kredytu stanowić będzie minimum 10%, a maksymalnie 20% wydatków na zaciągnięty kredyt mieszkaniowy. Program powinien zainteresować również osoby, które poszukują nieruchomości zachodniopomorskie, w tym nieruchomości Szczecin oraz Stargard.

Nieruchomości Szczecin – mieszkania bez wkładu własnego.

Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego udzielany będzie na okres minimum 15 lat. Ponadto wprowadzony ma zostać maksymalny limit ceny takiej nieruchomości. Maksymalna kwota udzielonej pomocy nie może przekroczyć wartości 100 tysięcy złotych. Osoby ubiegające się o kredyt na mieszkanie będą mogły liczyć ponadto na pomoc w jego spłacie, jednak warunkiem będzie powiększenie gospodarstwa o drugie lub kolejne dziecko. W przypadku, kiedy pojawi się drugie dziecko, tzw. spłata rodzinna ma wynieść 20 tysięcy złotych, natomiast przy pojawieniu się trzeciego i kolejnego dziecka – 60 tysięcy złotych.

Ustawa ma na celu umożliwienie młodym małżeństwom łatwiejszy i szybszy zakup nieruchomości. O kredyt ubiegać się będą mogły również osoby, które samotnie wychowują co najmniej jedno dziecko oraz osoby niepełnosprawne. Gwarancje kredytowe skierowane będą dla osób poszukujących mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, a także chcących wybudować dom. Szczecin to miasto perspektyw, więc chętnych za zakup mieszkań w okolicy, a także osób chcących nabyć nieruchomości w niedalekim Stargardzie, nie powinno zabraknąć.