OD CZEGO ZALEŻY CENA MIESZKANIA ?

Przed zakupem mieszkania szczególną uwagę zwraca się między innymi na jego cenę. Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, Stargard, podobnie jak Szczecin, czy też Kołobrzeg i wiele innych miast województwa zachodniopomorskiego, ceny ma niezwykle zróżnicowane. Od czego zależy cena mieszkania? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Przeglądaj nieruchomości

OD CZEGO ZALEŻY CENA MIESZKANIA ?
Nieruchomości Stargard – od czego zależy cena mieszkania?

Rynek nieruchomości zachodniopomorski jest szeroki – znaleźć w nim można zarówno małe kawalerki, jak i przestronne mieszkania. Przy porównywaniu cen mieszkań często okazuje się, że różnice są bardzo duże. Od czego zależy cena mieszkania? Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o cenie danej nieruchomości, jest jej lokalizacja. Im mieszkanie zlokalizowane jest bliżej centrum miasta, tym cena jest wyższa. Droższe mieszkania nierzadko znajdują się w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych lub w niedalekiej odległości do komunikacji zbiorowej – np. przystanków autobusowych. Niestety często położenie nieruchomości może mieć niekorzystny wpływ na wartość nieruchomości. Wiązać się to może np. z lokalizacją mieszkania w niebezpiecznych dzielnicach lub w sąsiedztwie uciążliwych fabryk, czy też dróg szybkiego ruchu, a nawet linii kolejowych. Czynniki te mogą spowodować, że cena będzie znacznie niższa. Jeśli chodzi o nieruchomości, Stargard to miasto, w którym widoczny jest znaczny rozwój rynku nieruchomości, co wiąże się z szybkim rozwojem gospodarczym i bliską odległością do Szczecina.

Inne czynniki wpływające na ceny – nieruchomości zachodniopomorskie

Jeśli chodzi o nieruchomości zachodniopomorskie, na cenę mieszkania w okolicy wpływa również jego stan techniczny. Mieszkania, które wymagają remontu, są tańsze od mieszkań, które są wykończone. Cena mieszkania w dużej mierze uzależniona jest również od jego układu. Im rozkład pomieszczeń jest bardziej funkcjonalny, tym jego cena jest wyższa. Z kolei ciasne i przy tym nieustawne mieszkania, które mają dodatkowo niekorzystny układ stron świata, przez co są ciemne, mają znacznie niższe ceny. Od czego zależy cena mieszkania jeszcze? Na cenę mieszkania ma także wpływ to, czy jest to nieruchomość z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Cena nieruchomości zależy również od jej wysokości liczonej w metrach, a także od standardu samego budynku (zwłaszcza, jeśli chodzi o rynek wtórny), w którym mieści się mieszkanie. Cena mieszkań uzależniona jest także od dodatkowych udogodnień, do których zalicza się chociażby zamknięty i strzeżony teren wokół osiedla. Takie nieruchomości są najczęściej droższe.