Nieruchomości zachodniopomorskie – zasady home stagingu

Chcąc sprzedać nieruchomość zachodniopomorską, warto wcześniej dokładnie przemyśleć, w jaki sposób to zrobić, aby zainteresować swoim ogłoszeniem potencjalnych kupujących. W kliku prostych krokach można bowiem sprawić, że nieruchomość na sprzedaż w Szczecinie, Stargardzie czy Kołobrzegu nabierze nowego blasku. Jakie są główne zasady home stagingu? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Przeglądaj nieruchomości

Nieruchomości zachodniopomorskie – zasady home stagingu

Co to jest home staging i jakie daje efekty? 

Nieruchomość na sprzedaż powinna być atrakcyjna dla potencjalnego klienta nie tylko pod względem cenowym. Home staging to termin wywodzący się z języka angielskiego, który oznacza proces mający na celu przygotowanie nieruchomości zachodniopomorskiej na sprzedaż lub wynajem. Dzięki tej metodzie można odmienić wygląd nieruchomości poprzez wprowadzenie zmian, które dopasują się do powszechnych trendów. Zadbanie o odpowiednią aranżację wnętrza nieruchomości przełoży się na większe zainteresowanie sprzedawaną nieruchomością, poza tym może przynieść znaczący zysk z transakcji sprzedaży lub wynajmu. Przygotowanie nieruchomości zgodnie z zasadami home stagingu przyspiesza więcsam proces jej sprzedaży, poza tym dodatkowo zwiększa realną wartość domu lub mieszkania w Szczecinie, Stargardzie czy Kołobrzegu.

Nieruchomości zachodniopomorskie na sprzedaż – najważniejsze zasady home stagingu 

Zasady aranżacji wnętrza nieruchomości zachodniopomorskiej dotyczą różnych stref. Podstawą powinien być porządek – przygotowując nieruchomość na sprzedaż, należy mieć na uwadze, że decydujący wpływ na pierwsze wrażenie klienta ma właśnie porządek. Warto więc posprzątać nieruchomość oraz usunąć z niej rzeczy osobiste. Znaczenie ma również światło – jasne mieszkania są przestronniejsze. Jeśli więc w pomieszczeniach jest niewiele okien, warto zdjąć z nich firanki. Ważna jest także przestrzeń, dlatego warto rozważyć przestawienie mebli w celu uzyskania większej przestrzeni. Pamiętać należy również o schowaniu bibelotów i rzeczy osobistych, do których należą zdjęcia, plakaty, pamiątki rodzinne, buty, kosmetyki itd. Warto także odświeżyć mieszkanie i zadbać o jego odpowiednią kolorystykę, a także o wyposażenie, które warto odnowić. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie oświetlenie nieruchomości (im więcej będzie światła, tym lepiej) oraz zapach, który ma znaczenie przy jej oglądaniu.