Nieruchomości zachodniopomorskie – jak szybko sprzedać dom?

Sprzedaż nieruchomości to poważne przedsięwzięcie, które wymaga czasu i znacznego zaangażowania ze strony sprzedającego. W województwie zachodniopomorskim popularnością cieszą się zarówno mieszkania, jak i domy na sprzedaż. Znalezienie kupca na dom, a także sam czas przebiegu transakcji uzależnione są od wielu czynników, o czym należy pamiętać, decydując się na sprzedaż domu. Jak szybko sprzedać dom? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu!

Przeglądaj nieruchomości

Nieruchomości zachodniopomorskie – jak szybko sprzedać dom?

Nieruchomości zachodniopomorskie – co jest potrzebne do szybkiej sprzedaży domu?

Podstawą, jeśli chodzi o szybką sprzedaż nieruchomości zachodniopomorskich, jest właściwe przygotowanie dokumentów. Do sprzedaży domu niezbędna jest podstawa nabycia nieruchomości, którą może stanowić akt notarialny sprzedaży, darowizny lub inne dokumenty potwierdzające posiadanie prawa do wystawianej na sprzedaż nieruchomości. Potrzebny będzie także numer księgi wieczystej, a także wypis z rejestru gruntów oraz wyrys z mapy ewidencyjnej. Przy sprzedaży nieruchomości potrzebne będzie również zaświadczenie o tym, że nikt nie jest zameldowany w domu na pobyt stały i czasowy. W przypadku sprzedaży domu potrzebne będzie także świadectwo charakterystyki energetycznej, które oznacza zapotrzebowanie budynku na energię w skali roku. W niektórych sytuacjach przy sprzedaży domu pomocne mogą okazać się np. dokumenty z Urzędu Skarbowego. Jeśli natomiast dom jest obciążony hipoteką, konieczne może okazać się dodatkowe zaświadczenie z banku. 

Jak szybko sprzedać dom w województwie zachodniopomorskim? 

Oprócz przygotowania dokumentów do sprzedaży nieruchomości bardzo ważne jest również samo przygotowanie domu. Przede wszystkim podczas prezentacji w domu powinien panować porządek – warto więc wcześniej usunąć niepotrzebne przedmioty oraz prywatne rzeczy, ale przestrzeń sprawiała wrażenie większej. Istotne są poza tym odpowiednio wykonane zdjęcia nieruchomości, a pomóc w tym może profesjonalne biuro nieruchomości. Warto również naprawić drobne uszkodzenia i wymienić zużyte sprzęty, poza tym pamiętać należy o dobrym oświetleniu i przewietrzeniu poszczególnych pomieszczeń wchodzących w skład przeznaczonej na sprzedaż nieruchomości. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zadbanie o teren, który przynależy do domu – warto chociażby skosić trawę, lub usunąć niepotrzebne sprzęty. Istotna jest też prawidłowa wycena nieruchomości, zwłaszcza jeśli właścicielowi zależy na jej szybkiej sprzedaży.