Nieruchomości Szczecin, Stargard, Kołobrzeg – ile czasu może trwać sprzedaż mieszkania?

Jeśli chodzi o zachodniopomorski rynek nieruchomości, Szczecin, Stargard i Kołobrzeg to miasta, w których ofert nieruchomości nie brakuje. Wielu właścicieli nieruchomości zachodniopomorskich zastanawia się jednak, ile czasu może trwać sprzedaż mieszkania. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna, ponieważ ostateczny czas, w którym właściciel znajdzie nabywcę, uzależniony jest od wielu czynników. Po odpowiedź na pytanie, ile czasu może trwać sprzedaż mieszkania, a także od czego jego on uzależniony, zapraszamy do naszego artykułu!

Przeglądaj nieruchomości

Nieruchomości Szczecin, Stargard, Kołobrzeg – ile czasu może trwać sprzedaż mieszkania?

Ile czasu może trwać sprzedaż mieszkania? 

Wiele osób decydujących się na sprzedaż nieruchomości zastanawia się nie tylko nad ceną, jaką powinny wystawić za nieruchomość, ale też nad tym, ile czasu może trwać sprzedaż mieszkania. Statystycznie czas trwania sprzedaży nieruchomości wynosi od 2 do 6 miesięcy, jednak w praktyce czas ten może się skrócić lub znacznie wydłużyć. Czas sprzedaży mieszkania uzależniony jest między innymi od tego, z jakiego rynku pochodzi nieruchomość – pierwotnego, czy też wtórnego. Nie bez znaczenia pozostaje również cena – klienci często porównują ceny podobnych pod względem metrażu oraz standardu wykończenia mieszkań. Duże znaczenie odgrywa też umeblowanie mieszkania, a także kondygnacja. Jeśli chodzi o nieruchomości zachodniopomorskie, pod uwagę brane jest też położenie nieruchomości – część klientów może preferować nieruchomości zlokalizowane w centrum, innym klientom może z kolei odpowiadać mieszkanie na obrzeżach.

Nieruchomości Szczecin, Stargard i Kołobrzeg – od czego jeszcze zależy czas sprzedaży mieszkania?

Przy sprzedaży mieszkania w Szczecinie, Stargardzie, czy też Kołobrzegu warto zwrócić uwagę na okres, w którym wystawiane jest mieszkanie na sprzedaż. Chociaż nieruchomości zachodniopomorskie sprzedają się przez cały rok, statystycznie najwięcej transakcji ma miejsce wiosną i latem. Nie bez znaczenia pozostaje też stan prawny nieruchomości. Do sprzedaży nieruchomości nabywców mogą zniechęcić między innymi wysokie koszty utrzymania nieruchomości, brak windy, hałaśliwa okolica, utrudniona komunikacja z pozostałą częścią miasta, jak również kłopotliwe sąsiedztwo. Nie bez znaczenia pozostaje również powierzchnia nieruchomości – do zakupu danego mieszkania w Szczecinie, Stargardzie lub w Kołobrzegu potencjalnego klienta zniechęcić może też zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża powierzchnia nieruchomości.