Najbardziej atrakcyjne dzielnice w Szczecinie pod względem sąsiadów.

Sąsiedzi to nieunikniony “element`, zwłaszcza mieszkania w bloku. Zawsze przyjemniej jest gdy z sąsiadami mamy dobre relacje a potrzeby innych są podobne do naszych. Nieprzyjazne sąsiedztwo potrafi skutecznie zniechęcić nawet do najbardziej atrakcyjnej okolicy do zamieszkania.

Przeglądaj nieruchomości

Najbardziej atrakcyjne dzielnice w Szczecinie pod względem sąsiadów.
A jak sytuacja wygląda w Szczecinie?
Według badania serwisu- "Otodom", Szczecin wypadł całkiem dobrze na tle innych miast pod względem uprzejmości sąsiedzkiej.


Jak wyglądają pod tym względem dzielnice w Szczecinie? W której dzielnicy Szczecina mieszkańcy najlepiej oceniają swoich sąsiadów?
Otóż najlepiej wypadły dzielnice: Bukowe I Warszewo. Oceniano przede wszystkim uprzejmość i nastawienie sąsiadów.
Są te dzielnice Szczecina, w których dominują rodziny z dziećmi I młodzi ludzie, którzy z założenia są często bardziej przyjaźnie i bezproblemowo nastawieni na otoczenie.
Jednocześnie w Szczecinie najgorzej wypadły takie dzielnice jak: Golęcino, Osiedle Dąbie oraz Centrum.Ciekawym przypadkiem jest, że w badaniu "Otodom" mieszkańcy zachodniej Polski gorzej oceniają uprzejmość sąsiadów, niż mieszkańcy miast położonych w południowej i wschodniej części kraju a więc Szczecin stanowi tutaj wyjątek, gdyż jego wyniki były całkiem dobre.

Oczywiście są to tylko statystyki I nigdy nie wiadomo na jakie sąsiedztwo się trafi. Warto zawsze się rozejrzeć bliżej I nieco dłużej konkretnej okolicy, która nas interesuje do zamieszkania I wtedy podjąć decyzję czy dobrze się czujemy w danym otoczeniu.