Mieszkanie na parterze – zalety i wady

Szczecin, Stargard i Kołobrzeg to miasta, w których ogłoszeń nieruchomości z rynku pierwotnego oraz wtórnego nie brakuje. Decydując się na zakup nieruchomości zachodniopomorskich, uwagę należy zwrócić zarówno na cenę i standard mieszkania, jak i na jego umiejscowienie. Czy warto postawić na mieszkanie na parterze? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przedstawiliśmy zalety i wady takiego rozwiązania.

Przeglądaj nieruchomości

Mieszkanie na parterze – zalety i wady

Szczecin, Stargard i Kołobrzeg – zalety związane z wyborem mieszkania na parterze

Nieruchomości zachodniopomorskie cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów z różnych grup wiekowych, co wynika między innymi z dynamicznego rozwoju regionu. Decydując się na zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie lub Kołobrzegu, w pierwszej kolejności uwagę zwraca się na jej cenę i lokalizację. Nie mniej ważna jest też kondygnacja, na której znajduje się mieszkanie. Wiele osób zastanawia się nad wyborem mieszkania na parterze. Jeśli chodzi o mieszkanie na parterze, ma ono wiele zalet, jednak nie jest pozbawione również wad. Ważną zaletą mieszkania na parterze jest wygoda. Rozwiązanie to docenią przede wszystkim osoby starsze, dla których jest to duże udogodnienie. Osoby mieszkające na paterze nie będą również uzależnione od windy (zwłaszcza w mieszkaniach w wieżowcach). Kolejną zaletą mieszkania na parterze jest wygoda związana z wnoszeniem i wynoszeniem mebli oraz sprzętów gospodarstwa domowego, podobnie jak wejście z zakupami. Rozwiązanie to może okazać się też korzystne dla rodzin z małymi dziećmi, które mają wózek. 

Nieruchomości zachodniopomorskie – wady mieszkania na parterze 

Mieszkanie na parterze nie jest pozbawione również wad. Do najczęściej wymienianych wad mieszkania na parterze zalicza się uciążliwy hałas dobiegający z zewnątrz, zwłaszcza jeśli nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej drogi lub w centrum. Mieszkając na parterze, trzeba mieć też świadomość, że do mieszkania będą mogły dochodzić różne dźwięki z klatki schodowej, co wiąże się z dużym ruchem związanym z przemieszczaniem się mieszkańców na wyższe piętra. Kolejną niedogodnością związaną z mieszkaniem na parterze może być ograniczony dostęp do światła, zwłaszcza jeśli w okolicy rosną wysokie drzewa. Z mieszkaniem na parterze wiąże się też większe ryzyko włamania związane z łatwiejszym dostępem do balkonu, czy też okna, a także trudniejsza do osiągnięcia prywatność, z czym najczęściej wiąże się umiejscowienie okna na poziomie wzroku przechodniów. Niekiedy problem może stanowić chłód i wilgoć. Ostateczny wybór lokalizacji do zamieszkania jest jednak kwestia indywidualną, którą należy dostosować do własnych potrzeb.