Mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku – czy warto w nie inwestować?

Wybierając mieszkanie w Szczecinie lub innym zachodniopomorskim mieście, wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na nieruchomość na ostatnim piętrze w bloku. Mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku ma wielu przeciwników, jednak nie brakuje również zwolenników takich ofert nieruchomości zachodniopomorskich. Jak wygląda to w praktyce – czy warto inwestować w mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Przeglądaj nieruchomości

Mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku – czy warto w nie inwestować?

Mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku – zalety 

Korzyści związanych z zakupem mieszkania w Szczecinie jest wiele, jednak przy wyborze nieruchomości uwagę należy zwrócić na wiele istotnych kwestii, w tym na jej lokalizację. Nierzadko osoby decydujące się na zakup nieruchomości zachodniopomorskich zastanawiają się, czy warto inwestować w mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku. Niewątpliwą zaletą mieszkań na ostatnim piętrze są piękne widoki z rozciągającą się perspektywą z okien oraz balkonu, co eliminuje klaustrofobiczne wrażenie zamknięcia w ciasnej przestrzeni. Kolejną zaletą mieszkania na ostatnim piętrze jest znacznie więcej prywatności, ponieważ trudniej jest zaglądać w okna najwyższych kondygnacji nawet z budynków znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie. 

Z mieszkaniem na ostatnim piętrze w bloku wiąże się również mniejszy niż na niższych kondygnacjach ruch na klatce schodowej, ponieważ na ostatnie piętro do mieszkań przychodzą wyłącznie sąsiedzi z piętra. Zlokalizowane na ostatnim piętrze mieszkania są z reguły najcieplejsze, ponieważ ciepło zawsze idzie w górę. Kolejną zaletą mieszkania na ostatnim piętrze w bloku jest brak sąsiadów nad głową, co zapewnia ciszę i spokój, poza tym z mieszkaniem na ostatnim piętrze wiąże się mniejsze ryzyko zalania przez sąsiada oraz ograniczone ryzyko włamania. 

Nieruchomości Szczecin – wady mieszkań na ostatnim piętrze w bloku 

Mieszkanie w Szczecinie na ostatnim piętrze nie jest pozbawione również wad. Do najczęściej wymienianych wad mieszkania na ostatniej kondygnacji zalicza się konieczność chodzenia po schodach, co jest szczególnym problemem w przypadku budynków pozbawionych wind. Kolejną wadą mieszkania na ostatnim piętrze może okazać się problem z wysoką temperaturą w ciągu lata, ponieważ są one cieplejsze od mieszkań niżej położonych. Poważnym problemem może okazać się również przeciekający dach, z którym mogą wiązać się nieestetyczne zacieki na suficie i konieczność przeprowadzenia remontu. Wybór lokalizacji nieruchomości uzależniony jest od indywidualnych preferencji kupującego, który przed podjęciem ostatecznej decyzji powinien dokładnie przeanalizować wszystkie argumenty przemawiające za i przeciw mieszkaniom w bloku na ostatnim piętrze.