Mieszkanie dla młodych rodziców – jakie jest najlepsze?

Każdy przed zakupem mieszkania kieruje się określonymi kryteriami wyboru. Jednym z głównych kryteriów wyboru nieruchomości zachodniopomorskich jest oczywiście cena, jednak nie jest to jedyne kryterium. Inne preferencje związane z kupnem mieszkania mają single lub pary, inne osoby starsze, a jeszcze inne – młodzi rodzice. Jakie jest najlepsze mieszkanie dla młodych rodziców? Zapraszamy do naszego artykułu!

Przeglądaj nieruchomości

Mieszkanie dla młodych rodziców – jakie jest najlepsze?

Mieszkanie dla młodych rodziców – jakich nieruchomości szukają rodziny z dziećmi?  

Przed wyborem mieszkania przez rodziny z dziećmi należy zastanowić się zarówno na bieżącymi, jak i nad przyszłymi potrzebami, ponieważ zakup nieruchomości zachodniopomorskiej to bardzo często inwestycja na długie lata. Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór mieszkania i liczbę pokoi dla rodzin z dziećmi są przede wszystkim ceny. Inne kryteria to powierzchnia całkowita lokum, możliwości i czasu dojazdu do pracy, a także infrastruktura dla dzieci oraz najbliższe sąsiedztwo. Jakie powinno być mieszkanie dla młodych rodziców? Wymagania dotyczące mieszkań dla rodzin z dziećmi są zwykle większe niż chociażby singli, czy też osób starszych. W przypadku młodych rodziców rosnącym zainteresowaniem cieszą się mieszkania zlokalizowane w budynkach na zadbanych osiedlach, wokół których znajdują się place zabaw oraz tereny zielone. Dla tej grupy klientów ważna jest także bliskość żłobków, przedszkoli oraz szkół. Nie bez znaczenia pozostaje najbliższe otoczenie, ponieważ znacznie łatwiej jest wychowywać dzieci w przyjaznym i spokojnym sąsiedztwie

Nieruchomości Szczecin – jak dobrać metraż mieszkania dla młodych rodziców? 

Metraż mieszkania dla młodych rodziców powinien zostać dobrany w taki sposób, by było ono funkcjonalne, a także rozkładowe. W przypadku rodziny składającej się z 3 osób sprawdzić się może już mieszkanie o powierzchni od 50 do 55 metrów kwadratowych. W takim mieszkaniu bez większych problemów przygotować można pokój dla dziecka, salon z kuchnią, łazienkę oraz sypialnię. Jeśli rodzina liczy 4 osoby, wówczas powierzchnia mieszkania powinna być już nieco większa – z powodzeniem wystarczyć może lokum o powierzchni od 60 do 80 metrów kwadratowych. Powinno ono mieć 3-4 pokoje. W mieszkaniu o takiej powierzchni bez problemu wyodrębnić można 2 pokoje – osobny dla każdego dziecka, salon pełniący również funkcję sypialni lub osobno salon i sypialnię, a także kuchnię oraz łazienkę z osobną toaletą. 

W przypadku lokalizacji nieruchomości, Szczecin może okazać się miastem przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Jeśli chodzi o mieszkanie dla młodych rodziców, wybór jego wielkości oraz liczby pokoi uzależniony jest w dużej mierze również od tego, czy będzie to mieszkanie docelowe, czy też rodzina mieszkać w nim będzie np. kilka lat.