Mieszkania w centrum Szczecina – czy warto w nie inwestować?

Szczecin jest bardzo dobrym miastem nie tylko na zakup nieruchomości na własne potrzeby, ale również pod wynajem. Miasto ma wiele do zaoferowania nie tylko jego mieszkańcom, ale również osobom przyjezdnym, w tym studentom oraz osobom poszukującym pracy. Czy warto inwestować w mieszkania w centrum Szczecina? Jakie korzyści niesie mieszkanie w Centrum?

Przeglądaj nieruchomości

Mieszkania w centrum Szczecina – czy warto w nie inwestować?

Mieszkania w centrum Szczecina

Centrum Szczecina od północy graniczy z osiedlem Śródmieście-Północ, od wschodu ze Starym Miastem, od południa z Nowym Miastem, a od południowego zachodu ze Śródmieściem-Zachód. Zamieszkuje je około 16 tysięcy mieszkańców. Cechą charakterystyczną Centrum jest gwiaździsty układ ulic wraz z gwiaździstym placem Grunwaldzkim. Mieszkania w centrum Szczecina stanowią przede wszystkim zwarte kamienice z XIX wieku zaprojektowane i wybudowane w stylu eklektycznym. Przez Centrum przebiega Miejski Szlak Turystyczny łączący najciekawsze zabytki Śródmieścia. Swoją siedzibę mają tam m.in. Akademia Sztuki, szkoły i przedszkola, a także biblioteki. W Centrum bardzo chętnie kupowane są mieszkania usytuowane w pobliżu parków oraz terenów zieleni miejskiej. Życie w samym `sercu` miasta ma sporo plusów. To właśnie tutaj toczy się życie towarzyskie i biznesowe. Z kolei w Śródmieściu i przylegających do niego osiedlach znajduje się wiele nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych usytuowanych w pobliżu cieków wodnych i parków.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w centrum Szczecina?

Mieszkanie w centrum miasta ma niewątpliwie wiele zalet. Posiadanie mieszkania w centrum miasta daje możliwość skorzystania z wszystkiego, co oferuje aglomeracja. Mieszkanie w centrum sprzyja również częstszemu korzystaniu z komunikacji miejskiej, dzięki której do wyznaczonego celu dotrzeć można znacznie szybciej niż chociażby samochodem, zwłaszcza w godzinach szczytu. Oferta na mieszkania w centrum Szczecina skierowana jest przede wszystkim dla tych osób, które szczególnie cenią sobie bliskość chociażby centrów biznesowych oraz galerii. Wybór mieszkania w centrum Szczecina oznacza również szybki dostęp do najważniejszych urzędów, instytucji, wielu sklepów, a także do szerokiej oferty kulturalnej w postaci kin, teatrów oraz restauracji. To także szybki dostęp do bogatej oferty rozrywkowej. Na wyciągnięcie ręki są również tereny zielone, w tym sąsiadujący bezpośrednio z Centrum Park Żeromskiego, co jest dodatkowym atutem sprzyjającym spacerom. To wszystko możliwe jest bez uciążliwych dojazdów z peryferii miasta. Im mniej czasu traci się w korkach, tym więcej ma się go dla siebie.

Mieszkania w centrum Szczecina – dobry wybór dla wielu

Obecne budynki, zarówno mieszkalne, jak również biurowce oraz miejsca użyteczności publicznej zlokalizowane w centrum Szczecina projektowane są w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. Poddawane licznym renowacjom zabytkowe kamienice oraz przeszklone fasady biurowców realizuje się z wykorzystaniem najnowszych technologii, których zadaniem jest poprawa jakości życia mieszkańców. W centrum miasta zdecydowanie mniej jest samochodów i szerokich dróg, a znacznie więcej przestrzeni do spacerowania oraz terenów zielonych. Posiadanie mieszkania w centrum Szczecina daje mieszkańcom tej części miasta możliwość skorzystania z wszystkiego, co ma do zaoferowania miasto. Centrum to z pewnością świetny wybór miejsca do stałego zamieszkania lub wynajmu dla tych osób, które lubią restauracje, dobre jedzenie, kulturę oraz długie przechadzki po mieście.