Mieszkania na wynajem w Szczecinie/ Stargardzie w dobie koronawirusa.

Czy przez pandemię wynajem mieszkań stanie się bardziej popularne?
Jak przewidują analitycy cena za wynajem po pandemii może nieco się obniżyć, jednak szczecińscy konsumenci najprawdopodobniej mogą się wstrzymać z zakupem własnej nieruchomości przez niestabilną sytuację finansową czy problem z kredytem hipotecznym. Wtedy właśnie zyska najem.

Przeglądaj nieruchomości

Mieszkania na wynajem w Szczecinie/ Stargardzie w dobie koronawirusa.
W czasie zagrożenia epidemicznego mówi się jednak, że ucierpią osoby posiadające mieszkania przeznaczone do najmu krótkoterminowego. Wpływa na to przede wszystkim zamknięcie granic oraz utrudniony ruch turystyczny. Jednak właściciele wynajmowanych nieruchomości na dłuższy czas nie powinni się martwić.
Należy pamiętam, że rynek wynajmu kwitnie przede wszystkim w okresie od maja-września. Jednak najbardziej atrakcyjne ceny za wynajem w Szczecinie pojawiają się zazwyczaj w miesiącach zimowych takich jak grudzień, ze względu na mniejszy popyt np. przez święta I wyjazdy.Podsumowując sytuacja po pandemii może być różna, jednak warto wziąć pod uwagę swoje możliwości I korzyści, które płyną z najmu.
Przede wszystkim, nie związujemy się na długo z danym miejscem I nie mamy żadnych zobowiązań finansowych, co jest korzystne gdy nie mamy płynności finansowej.
Ponadto bez problemu możemy się szybko wyprowadzić do innego miejsca czy nawet innego miasta niż Szczecin gdy zmienimy np pracę (co może być całkiem prawdopodobne gdy nie jesteśmy pewni swojego miejsca pracy po pandemii).
Jeśli rzeczywiście sprawdzi się scenariusz, że cena wynajmu mieszkań nieco spadnie, to jest to dobry moment by nieco zaoszczędzić I zebrać pieniąsze na wkład własny potrzebny na zakup swojego własnego “kąta` gdy sytuacja się nieco ustabilizuje.