Kolory w mieszkaniu a ich wpływ na samopoczucie.

Już od dawna wiadomo, że kolory wywołują konkretne odczucia i emocje. Niekiedy dobór odpowiednich odcieni ma ogromne znaczenie aby w naszym wnętrzu było przytulnie i przyjemnie. Bardzo ważny jest ich dobór zarówno we własnym mieszkaniu, które powinno być oazą odpoczynku jak również w miejscu pracy.

Przeglądaj nieruchomości

Kolory w mieszkaniu a ich wpływ na samopoczucie.
Bardzo często dobieramy kolor ścian pod wpływem konkretnych emocji. Dla każdego inny kolor może oznaczać co innego i wśród innych może czuć się dobrze.
Niektóre kolory potrafią nas przytłoczyć a inne wywołać uśmiech na twarzy. Szczecińscy architekci wnętrz zawsze zwracają uwagę na każdy detal. Zwłaszcza przy wynajmie mieszkania lokatorom ma to znaczenie. Niekiedy odpowiedni dobór kolorów pomoże nam szybciej wynająć dane mieszkanie. Tyczy się to niekiedy także sprzedaży Szczecińskiej nieruchomości.
Podstawową zasadą doboru barw jest oczywiście podział, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie a ciemne je pomniejszają. Mniejsze pomieszczenia będą lepiej wyglądały gdy kolory będą jasne i stonowane. Na większą mieszankę barw możemy sobie pozwolić przy urządzaniu większych metraży.

A co mówi na temat kolorów psychologia? 
Otóż najczęściej kolor czerwony podnosi nasz poziom energii. Jest on charakterystyczny dla pewności siebie i odwagi. Jeśli lubimy takie odważne barwy to może to być idealny kolor dla sypialni bądź przedpokoju. Niekiedy niewielki akcent tego koloru może dodać pomieszczeniu charakteru. 
Kolor żółty bardzo często kojarzy się pozytywnie ze słońcem i energią. Kojarzy się głównie z optymizmem. Jest więc to idealny kolor np. do biura.
Kolor niebieski jest kolorem, który nas uspokaja, zwłaszcza jasne czy morskie odcienie. Zbyt ciemny może być przytłaczający i pomniejszyć optycznie nasze wnętrze. 
Popularny kolor zielony jest barwą relaksującą. Dzięki niej możemy nieco uspokoić nasz codzienny stres. Bardzo dobrze wpływa na zmęczenie a w pomieszczeniu gdzie znajdują się komputery sprawdzi się doskonale.
Fiolet to kolor elegancki. Jasne odcienie są relaksujące i pobudzają naszą wyobraźnię. Sprawdzi się np w pokoju dla dziecka czy sypialni. I na koniec klasyki- biały i czarny.
Biały kojarzy się oczywiście z czystością, sterylnością (zwłaszcza te chłodne odcienie). Cieplejsze tony są bardzo przytulne i i ponadczasowe. Jest to barwa uniwersalna, zarówno do domowych pomieszczeń jak również do salonów kosmetycznych, biur, banków itp.
Czarny jest bardzo mocnym kolorem, którego nie da się nie zauważyć. Kojarzy się z nieodkrytą tajemnicą danego miejsca. Jednak oczywiście zbyt duża jego ilość może przytłoczyć i pomniejszyć pomieszczenie. Dlatego najlepiej postawić tutaj na akcent czarnego.