Kiedy najlepiej wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Nieruchomości zachodniopomorskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem między innymi wśród osób, które chcą nabyć atrakcyjnie położoną nieruchomość. Szczecin, jak również Stargard i Kołobrzeg to miasta, które cieszą się szczególną popularnością, jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż. Decyzja związana ze sprzedażą mieszkania z kolei podejmowana jest z wielu różnych przyczyn, a wiele osób chcących sprzedać mieszkanie zastanawia się, kiedy najlepiej wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Przeglądaj nieruchomości

Kiedy najlepiej wystawić nieruchomość na sprzedaż?
Nieruchomości zachodniopomorskie – kiedy najlepiej wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Według statystyk oraz przeprowadzanych analiz, odpowiedzią na pytanie, kiedy najlepiej wystawić nieruchomość na sprzedaż, jest mniej więcej okres wiosny oraz jesieni. To właśnie wtedy dochodzi do największej ilości transakcji, ponadto w okresie tym odnotowuje się największą liczbę osób, które zainteresowane są kupnem nieruchomości. Zachodniopomorskie to województwo, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą nabyć nieruchomości między innymi za ich atrakcyjne położenie oraz dynamiczny rozwój tego nadmorskiego regionu. Chociaż najwięcej transakcji zawieranych jest właśnie wiosną i jesienią, to inne statystyki z kolei pokazują, że czas od momentu ukazania się ogłoszenia do finalizacji transakcji nieruchomości w województwie zachodniopomorskim, podobnie jak w całej Polsce, trwa średnio od 3 do 4 miesięcy. Niekiedy mieszkania sprzedają się szybciej, jednak aby to tego doszło, nieruchomość musi być atrakcyjna pod wieloma względami. Szybszemu zakupowi sprzyja między innymi niższa cena oraz doskonała lokalizacja, a także wysoki standard mieszkania.

Nieruchomości Szczecin, Stargard i Kołobrzeg – ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości

Jeśli chodzi o wystawienie na sprzedaż nieruchomości, Szczecin, podobnie jak inne miasta województwa zachodniopomorskiego, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, więc osób chętnych na zakup mieszkań nie brakuje. Przy wystawianiu nieruchomości na sprzedaż pod uwagę należy wziąć również podatek od sprzedaży nieruchomości. Zgodnie z przepisami prawa, jeśli mieszkanie zostanie sprzedane przed upływem 5 lat od jego zakupu, wówczas jego sprzedaż jest obciążona podatkiem od nieruchomości. Wyjątkiem jest sytuacja, jeśli uzyskane środki przeznaczy się na cele mieszkaniowe w ciągu najbliższych 2 lat. Przed sprzedażą nieruchomości należy ją również w odpowiedni sposób przygotować. Szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne uporządkowanie całego wnętrza oraz usunięcie niepotrzebnych rzeczy, które znajdują się wewnątrz. Przed sprzedażą nieruchomości należy zastanowić się również nad jej ceną, a także nad podaniem orientacyjnego terminu, od którego mieszkanie będzie do dyspozycji dla osoby kupującej. Ważne są także informacje o elementach wyposażenia mieszkania (meble, regały), które ewentualnie pozostaną w nim po jego sprzedaży.