Jakie mieszkania są najpopularniejsze na rynku-Szczecin/Stargard?

Badania pokazują, że najpopularniejsze są mieszkania 2-3 pokojowe w Szczecinie. Dzieje się tak za pewne dlatego, że takie mieszkania są duże bardziej funkcjonalne jeśli chodzi o rodziny.
Nawet jeśli mamy do wyboru dużą kawalerkę a mniejsze 2-pokojowe mieszkanie za pewne wybierzemy to 2-pokojowe.

Przeglądaj nieruchomości

Jakie mieszkania są najpopularniejsze na rynku-Szczecin/Stargard?

Ostatnio obserwuje się tendencję deweloperów do budowania mniejszych mieszkań kilku-pokojowych. Dawniej na metrażu 35m2 byłoby możliwe zbudowanie jedynie kawalerki. Jednak dziś ta granica się przesuwa I obserwuje się już mieszkania np.2-pokojowe na takim metrażu.
Dzisiaj najbardziej praktyczną formą jest salon z aneksem, co pozwala nam połączyć jeden oddzielny pokój z kuchnią. Dawniej to kuchnie otwarte były bardziej popularne.
Co ciekawe mimo mniejszych metraży ceny wcale nie maleją. Niekiedy za samą kawalerkę w nowym budownictwie zapłacimy znacznie więcej niż za 2 czy nawet 3-pokojowe mieszkanie w starym budownictwie na rynku wtórnym.

Obserwuje się również zainteresowanie młodych ludzi co najmniej 2-pokojowymi mieszkaniami, głównie ze względu na ewentualność założenia rodziny. Nie oszukujmy się, że w dzisiejszych czasach większość z nas jest przyzwyczajona do odrobiny prywatności a gdy mamy przynajmniej 2 pokoje ten komfort jest zapewniony.

Jednak kawalerki są bardzo chętnie wynajmowane, głównie przez studentów czy młodych ludzi zaczynających pracę. Niekiedy również starsze osoby, które zostają nagle same chętniej rozglądają się za niedużym lokum, tylko dla siebie.
Okazuje się również, że najchętniej kupujemy na początek mniejsze mieszkania, by później zamienić je na nieco większe. Taki model “krok po kroku` jest najbezpieczniejszy, zwłaszcza gdy planujemy kupić nieruchomość na kredyt.