Jakie będą ceny nieruchomości zachodniopomorskich w 2024 roku?

Wśród nieruchomości zachodniopomorskich na uwagę zasługują zwłaszcza mieszkania i domy na sprzedaż pochodzące z rynku pierwotnego i wtórnego. W Szczecinie popularne są również nieruchomości na wynajem znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach. Przy wyborze wymarzonej nieruchomości wiele osób pod uwagę bierze ich cenę. Jakie będą ceny nieruchomości zachodniopomorskich w 2024 roku? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem!

Przeglądaj nieruchomości

Jakie będą ceny nieruchomości zachodniopomorskich w 2024 roku?

Od czego zależą ceny nieruchomości zachodniopomorskich?

Kształtowanie się cen nieruchomości zachodniopomorskich uzależnione jest od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zalicza się lokalizację nieruchomości, a także jej powierzchnię i liczbę pokoi. Cena nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie i Kołobrzegu uzależniona jest również od standardu jej wykończenia, poza tym o cenie decyduje rokbudowy interesującej klienta nieruchomości oraz najbliższe sąsiedztwo. Znaczący wpływ na cenę ma również to, czy są to nieruchomości z rynku pierwotnego, czy też z rynku wtórnego.Na cenę danej nieruchomości wpływa również ogólny popyt na nią. W przypadku mieszkań cena może różnić się w zależności od kondygnacji. Koszt zakupu nieruchomości zachodniopomorskiej uzależniony jest poza tym od rodzaju zabudowy – więcej zapłaci się np. za mieszkanie na nowym osiedlu niż w bloku z wielkiej płyty. Nie bez znaczenia są również oferty banków – im łatwiej będzie otrzymać kredyt na zakup nieruchomości zachodniopomorskich, tym ich ceny będą wyższe. 

Jakie będą ceny nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie i Kołobrzegu w 2024 roku?

Ceny nieruchomości zachodniopomorskich w ostatnim roku wzrosły, a wiele osób planujących w 2024 roku zakup nieruchomości obawia się kontynuacji tego trendu. Zdania ekspertów i analityków odnośnie cen nieruchomości w 2024 roku są podzielone. Część z nich uważa, że nieruchomości mogą jeszcze zdrożeć, z czym związany będzie między innymi dalszy wzrost wynagrodzeń. Dostrzegają jednocześnie, że poprawie może ulec podaż, przez co wybór ofert nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie i Kołobrzegu, czy też w innych zachodniopomorskich miastach może być większy. Inni z kolei uważają, że ceny nieruchomości w 2024 roku będą rosły wolniej niż dotychczas, a nawet będą mogły się zatrzymać, ponieważ czynniki takie jak np. wzrastająca zdolność kredytowa czy wzrost stóp procentowych nie powinny już znacząco sprzyjać wzrostowi cen, a wręcz przeciwnie – wzrośnie szansa na ich stabilizację.