Jaka jest najatrakcyjniejsza dzielnica Szczecina?


Szczecin to piękne, zielone miasto, które ma do zaoferowania wiele modnych I atrakcyjnych dzielnic.
Główny podział Szczecina dzieli się na Prawobrzeże I Lewobrzeże.
Tak jak w każdej dziedzinie, tak również w wyborze idealnej dzielnicy do zamieszkania, można zaobserwować większe bądź mniejsze uznanie wśród mieszkańców.

Przeglądaj nieruchomości

Jaka jest najatrakcyjniejsza dzielnica Szczecina?
Badanie przeprowadzone przez Otodom przy współpracy z OLX i pod merytorycznym nadzorem agencji badawczej PBS pokazuje, które dzielnice Szczecina są najbardziej atrakcyjne pod wieloma względami.
Badano zarówno bezpieczeństwo, czystość, infrastrukturę, ocenę własnych sąsiadów jak również dostęp do terenów zielonych takich jak parki, lasy.
Najwyższy współczynnik rekomendacji uzyskało zdecydowanie Szczecińskie Warszewo.
Zaś na drugim miejscu znalazło się Pogodno a na trzecim dzielnica Krzekowo.
Jeśli chodzi o prawobrzeże Szczecina to wysoko w rankingu znalazło się osiedle Bukowe.
Wśród klientów, którzy poszukują nieruchomości dzielnice takie jak Bukowe i Warszewo cieszą się sporym uznaniem.
Na Pogodnie znajdziemy piękne poniemieckie zabudowy, natomiast Warszewo charakteryzuje przede wszystkim nowe budownictwo.
Warszewo to miejsce dla tych, którzy szukają bezpieczeństwa, czystości a także dostępu do terenów zielonych. To idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi I młodych ludzi, którzy są mobilni I posiadają własny samochód. Dzielnica ta jednak posiada również wygodną komunikację, która ułatwia dojazd do centrum Szczecina jak również na Szczeciński Dworzec.
Zaś Osiedle Bukowe oceniono wysoko pod względem infrastruktury dla dzieci, sąsiadów oraz ceny towarów i usług.Po drugiej stronie barykady są dzielnice najmniej atrakcyjne.
Najniższy współczynnik rekomendacji uzyskało zdecydowanie Golęcino w Szczecinie.
Mieszkańcy Golęcina najgorzej spośród szczecinian ocenili swoją dzielnicę w kategorii “zadbana okolica`, a także pod względem zaufania do własnych sąsiadów, infrastruktury dla dzieci i możliwości spędzania wolnego czasu. Trzy ostatnie miejsca należą także do Centrum miasta (chodzi o: bezpieczeństwo, czystość, tereny zielone) i Bukowa (dojazdy, infrastruktura handlowa i poziom cen).