Jak zwiększyć zdolność kredytową na zakup nieruchomości w Szczecinie?

Nieruchomości zachodniopomorskie przez cały czas cieszą się ogromną popularnością, jednak część osób może mieć problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego, z czym najczęściej wiąże się niska zdolność kredytowa. Co to jest zdolność kredytowa? Jak zwiększyć zdolność kredytową? Po więcej informacji na temat zdolności kredytowej zapraszamy do naszego wpisu!

Przeglądaj nieruchomości

Jak zwiększyć zdolność kredytową na zakup nieruchomości w Szczecinie?

Zdolność kredytowa – co to znaczy? 

Ważnym zagadnieniem dla potencjalnego kredytobiorcy jest zdolność kredytowa. Co oznacza to pojęcie w praktyce? Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu, jaką można otrzymać na zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie, Kołobrzegu, czy też w innej lokalizacji. Obliczanie zdolności kredytowej jest podstawą analizy wniosku o udzielenie finansowania na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej. Na zdolność kredytową wpływa między innymi:

  • wysokość zarobków,
  • źródło dochodów, 
  • systematyczność uzyskiwania dochodów, 
  • historia kredytowa,
  • wiek osoby ubiegającej się o kredyt na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej,
  • stan cywilny i liczba osób w gospodarstwie domowym, 
  • wykształcenie, 
  • oprocentowanie kredytu,
  • wysokość wkładu własnego.  

Każdy bank korzysta z własnego kalkulatora zdolności kredytowej. W celu znalezienia odpowiedniego dla siebie banku skorzystać można np. z pomocy eksperta kredytowego. Banki w szczególności preferują klientów z bezterminowymi umowami o pracę, jednak nie wykluczają również możliwości udzielenia kredytu osobom z umowami na czas określony, czy też cywilnoprawnymi. Udzielenie kredytu możliwe jest również osobom prowadzącym działalność gospodarczą, zwłaszcza na zasadach ogólnych, ewentualnie na ryczałcie. 

Nieruchomości zachodniopomorskie – jak zwiększyć zdolność kredytową? 

Wielu klientów starających się o kredyt na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej zastanawia się, jak zwiększyć zdolność kredytową. Istnieje kilka sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej. W celu zwiększenia zdolności kredytowej należy zwiększyć miesięczne dochody, poza tym konieczna może okazać się rezygnacja z karty kredytowej. Ze zwiększeniem zdolności kredytowej na zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie lub Kołobrzegu wiąże się też większy wkład własny oraz spłata dotychczasowych zobowiązań. Innym rozwiązaniem mającym na celu pomoc w otrzymaniu kredytu hipotecznego jest zaciągnięcie go np. razem z partnerem/partnerką lub z rodzicami. Kolejnym sposobem na poprawę zdolności kredytowej może okazać się wybór dłuższego okresu spłaty kredytu.