Jak zwiększyć zdolność kredytową na zakup nieruchomości w Szczecinie?

Nieruchomości zachodniopomorskie przez cały czas cieszą się ogromną popularnością, jednak część osób może mieć problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego, z czym najczęściej wiąże się niska zdolność kredytowa. Co to jest zdolność kredytowa? Jak zwiększyć zdolność kredytową? Po więcej informacji na temat zdolności kredytowej zapraszamy do naszego wpisu!

Zdolność kredytowa – co to znaczy? 

Ważnym zagadnieniem dla potencjalnego kredytobiorcy jest zdolność kredytowa. Co oznacza to pojęcie w praktyce? Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu, jaką można otrzymać na zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie, Kołobrzegu, czy też w innej lokalizacji. Obliczanie zdolności kredytowej jest podstawą analizy wniosku o udzielenie finansowania na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej. Na zdolność kredytową wpływa między innymi:

  • wysokość zarobków,
  • źródło dochodów, 
  • systematyczność uzyskiwania dochodów, 
  • historia kredytowa,
  • wiek osoby ubiegającej się o kredyt na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej,
  • stan cywilny i liczba osób w gospodarstwie domowym, 
  • wykształcenie, 
  • oprocentowanie kredytu,
  • wysokość wkładu własnego.  

Każdy bank korzysta z własnego kalkulatora zdolności kredytowej. W celu znalezienia odpowiedniego dla siebie banku skorzystać można np. z pomocy eksperta kredytowego. Banki w szczególności preferują klientów z bezterminowymi umowami o pracę, jednak nie wykluczają również możliwości udzielenia kredytu osobom z umowami na czas określony, czy też cywilnoprawnymi. Udzielenie kredytu możliwe jest również osobom prowadzącym działalność gospodarczą, zwłaszcza na zasadach ogólnych, ewentualnie na ryczałcie. 

Nieruchomości zachodniopomorskie – jak zwiększyć zdolność kredytową? 

Wielu klientów starających się o kredyt na zakup nieruchomości zachodniopomorskiej zastanawia się, jak zwiększyć zdolność kredytową. Istnieje kilka sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej. W celu zwiększenia zdolności kredytowej należy zwiększyć miesięczne dochody, poza tym konieczna może okazać się rezygnacja z karty kredytowej. Ze zwiększeniem zdolności kredytowej na zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie lub Kołobrzegu wiąże się też większy wkład własny oraz spłata dotychczasowych zobowiązań. Innym rozwiązaniem mającym na celu pomoc w otrzymaniu kredytu hipotecznego jest zaciągnięcie go np. razem z partnerem/partnerką lub z rodzicami. Kolejnym sposobem na poprawę zdolności kredytowej może okazać się wybór dłuższego okresu spłaty kredytu.