Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

Chcąc sprzedać nieruchomości w Szczecinie, Kołobrzegu, Stargardzie czy też w innym mieście w województwie zachodniopomorskim, warto szczególną uwagę zwrócić na odpowiednio wykonane zdjęcia mieszkania. To właśnie ogłoszenia z profesjonalnie wykonanymi zdjęciami, które bez wątpienia stanowią wizytówkę każdej oferty, cieszą się znacznie większą popularnością. Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż? Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

Przeglądaj nieruchomości

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż?
Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

Klienci, którzy wyszukują w wyszukiwarkach frazy `nieruchomości Szczecin` lub `nieruchomości Kołobrzeg`, w pierwszej kolejności zwracają uwagę między innymi na ich zdjęcia. Warto pamiętać, że mieszkanie, podobnie jak każdy inny wystawiany na sprzedaż produkt, powinno być właściwie sfotografowane, a następnie dopiero wypromowane. Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż, w pierwszej kolejności należy je dokładnie posprzątać. Przygotowane do zdjęcia mieszkanie powinno być czyste, a fotografowane miejsca powinny być pozbawione rzeczy osobistych, pamiątek rodzinnych i ubrań. Usunąć można ponadto niepotrzebne książki, dekoracje lub czasopisma, przedłużacze, sprzęt gospodarstwa domowego itd. Ważne jest, by nie były widoczne również usterki, a także odstające kable lub uszkodzone kontakty. Jeśli ściany są brudne, należy je odświeżyć, malując np. na neutralny kolor. Nie należy zapomnieć również o starciu kurzu z mebli. Dopiero odpowiednio przygotowana nieruchomość będzie nadawać się do sesji zdjęciowej, a następnie do promocji w sieci.

Nieruchomości zachodniopomorskie – jak prawidłowo fotografować mieszkanie?

Przed rozpoczęciem sesji fotograficznej mieszkania należy pamiętać o wybraniu właściwej na to pory dnia. Bardzo ważne jest oświetlenie, dlatego odpowiednią porą na wykonanie zdjęcia jest poranek lub popołudnie. Odpowiadając na pytanie, jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż, warto pamiętać, aby poszczególne pomieszczenia fotografować na wprost, zachowując przy tym proste pionowe ściany. Nie zaleca się nienaturalnych kadrów, np. fotografowania pomieszczeń z dołu lub z góry. Dobrym miejscem na wykonywanie zdjęć są rogi, ponieważ możliwe jest wówczas wykonanie zdjęcia całego pomieszczenia. Z kadru należy także usunąć zbędne przedmioty, ponieważ celem wykonanych fotografii jest pokazanie zalet mieszkania, a nie np. rodzinnych zdjęć lub ubrań. Należy również unikać wykonywania zdjęć odbijających powierzchni, a także pojedynczych mebli, czy też sprzętu. Warto wykonać kilka zdjęć danego pomieszczenia, a dopiero na sam koniec wybrać to właściwe. Nie są ponadto wskazane obróbki zdjęć dotyczące np. koloru ścian i podłóg lub widoków z okien.