JAK WYGLĄDA WYCENA NIERUCHOMOŚCI?

Bardzo ważnym elementem przygotowania każdego mieszkania na sprzedaż jest odpowiednio przeprowadzona wycena nieruchomości. Szczecin, jak również inne miasta znajdujące się w województwie zachodniopomorskim, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o rynek mieszkań, dlatego już na początku, jeszcze przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż, warto dowiedzieć się, jak powinna wyglądać wycena nieruchomości i jakie czynniki należy w tym przypadku brać pod uwagę.

Przeglądaj nieruchomości

JAK WYGLĄDA WYCENA NIERUCHOMOŚCI?
Jak wygląda wycena nieruchomości – Szczecin i okolice

Wiadomym jest, że cena nieruchomości odgrywa bardzo ważną rolę dla osób, które poszukują nieruchomości. Szczecin, podobnie jak Stargard i Kołobrzeg to miasto, w którym ofert mieszkań na sprzedaż nie brakuje, dlatego cena nieruchomości w wielu przypadkach może tutaj odgrywać kluczowe znaczenie. Zgodnie z definicją wycena nieruchomości, inaczej określenie jej wartości rynkowej to kwota, po jakiej nieruchomość będzie sprzedana w najkorzystniejszej dla właściciela cenie. O wartości mieszkania decyduje wiele czynników, a wycena nieruchomości powinna obejmować przede wszystkim jej powierzchnię, stan, lokalizację, a także umeblowanie.

Chcąc jednak uzyskać odpowiedź na pytanie, jak wygląda wycena nieruchomości, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze fakt, że można jej dokonać zarówno samodzielnie np. przeglądając dostępne w sieci ogłoszenia, które dotyczą nieruchomości o podobnej powierzchni oraz lokalizacji i standardzie, jak również można skorzystać z kalkulatora online. Dobrym rozwiązaniem okazać się może także pomocy specjalisty – zarówno rzeczoznawcy, jak i biura nieruchomości. Rzeczoznawca wyceny dokonuje na podstawie zasad, które zostały określone w ustawie dotyczącej gospodarki nieruchomościami. Z kolei biuro nieruchomości wyceny dokonać może między innymi na podstawie aktualnych wymagań rynku nieruchomości.

Nieruchomości Szczecin – co należy brać szczególnie pod uwagę?

Jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości, Szczecin to miasto, w którym pod uwagę bierze się wiele różnorodnych czynników, które decydują o końcowej wycenie nieruchomości. Co należy brać pod uwagę przy wycenie nieruchomości? Bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim jej lokalizacja oraz dojazd do ważnych miejsc w mieście, ponadto na uwagę zasługuje także powierzchnia działki (w przypadku domu jednorodzinnego) oraz orientacja budynku (względem stron świata). Przy wycenie nieruchomości uwagę zwraca się również na dostępność komunikacji miejskiej, sklepów, szkół, aptek i innych ważnych budynków użyteczności publicznej. Pod uwagę bierze się także rok budowy mieszkania oraz jego powierzchnię, a także bezpośrednie otoczenie budynku. Wycena nieruchomości obejmuje również stan techniczny samego mieszkania oraz znajdujących się w nim instalacji, a także umeblowanie.