Jak przelać pieniądze przy zakupie nieruchomości zachodniopomorskiej?

Zakup nieruchomości w Szczecinie, Stargardzie, czy też w Kołobrzegu to jedna z ważniejszych, a dla wielu osób najważniejsza decyzja w życiu. Transakcja przy finalizacji zakupu wiąże się zwykle ze znacznymi kwotami i szeregiem formalności, dlatego bardzo ważne jest dokładne i przemyślane zaplanowanie całego procesu. Jak przelać pieniądze przy zakupie nieruchomości zachodniopomorskiej? Po odpowiedź zapraszamy do naszego artykułu!

Przeglądaj nieruchomości

Jak przelać pieniądze przy zakupie nieruchomości zachodniopomorskiej?

Nieruchomości na sprzedaż – zachodniopomorskie 

Pomorze Zachodnie to region, w którym od wielu lat obserwuje się prawdziwy rozkwit inwestycyjny. O zakupie nieruchomości zachodniopomorskich decyduje wiele czynników, do których zalicza się między innymi unikatową lokalizację, a także szerokie możliwości rozwoju oraz dynamicznie rozwijający się rynek pracy. Popularnością w województwie zachodniopomorskim cieszą się zwłaszcza nieruchomości w Szczecinie, a także nieruchomości na sprzedaż w Stargardzie i Kołobrzegu. Sama transakcja kupna-sprzedaży nieruchomości będzie skuteczna, kiedy nabywca przekaże wymagane należności osobie sprzedającej. Istnieje kilka sposobów na zapłacenie sprzedającemu należnej sumy za nabywaną nieruchomość, o czym mowa będzie w dalszej części artykułu.  

Biuro nieruchomości w Szczecinie – jak przelać pieniądze przy zakupie nieruchomości?

Najważniejszym dokumentem określającym warunki i termin płatności za nabywaną nieruchomość zachodniopomorską jest umowa przedwstępna, a następnie umowa sprzedaży sporządzona w formie aktu notarialnego. Pieniądze za nabywaną nieruchomość w Szczecinie, Stargardzie lub Kołobrzegu sprzedającemu przekazać można na wiele sposobów:

  • gotówką,
  • poprzez wykonanie przelewu, 
  • z kredytu hipotecznego. 

Pieniądze w gotówce można przekazać chociażby podczas podpisywania aktu notarialnego u notariusza. Przekazanie pieniędzy możliwe jest również przed umówionym wcześniej spotkaniem ze sprzedającym poprzez przekazanie określonej na podstawie umowy kwoty notariuszowi w postaci tzw. depozytu notarialnego. Możliwy jest również przelew środków pieniężnych na wskazany przez osobę sprzedającą numer rachunku bankowego. Pieniądze sprzedającemu przekazać można również przelewem przy kredycie hipotecznym. Uruchomienie środków pieniężnych przez bank następuje po przekazaniu aktu notarialnego w celu potwierdzenia transakcji. Osoba sprzedająca może otrzymać środki pieniężne za nieruchomość zachodniopomorską w ciągu kilku dni roboczych od podpisania aktu notarialnego. Możliwe jest również wykonanie przelewu w obecności notariusza.