Gumieńce- modna dzielnica Szczecina zyskująca na popularności.

Gumieńce to dzielnica, która znajduje się w południowo-zachodniej części dzielnicy Zachód.
Rozwój tej dzielnicy Szczecina zaczął się od wybudowania cmentarza centralnego oraz osiedli domków jednorodzinnych. Jest to dzielnica spokojna, zyskująca coraz większe uznanie mieszkańców.

Przeglądaj nieruchomości

Gumieńce- modna dzielnica Szczecina zyskująca na popularności.
Można tutaj znaleźć zarówno inwestycje deweloperskie jak również z rynku wtórnego. Znajdziemy tutaj dostęp do zieleni oraz niewielkiego jeziora słoneczne przy ul. Derdowskiego. W zachodniej dzielnicy Gumieńce oraz niedaleko Mierzyna znajdziemy duże centrum handlowe Ster, gdzie załatwimy niezbędne sprawy.

Jest to również dobra lokalizacja dla szczecińskich studentów. Znajdują się tutaj wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego– Humanistyczny oraz Zarządzania i Ekonomiki Usług.Rodziny z dziećmi również chętnie poszukują nieruchomości na terenie Gumieniec. Dobry dojazd do centrum, rozbudowana komunikacja I dostęp do zieleni to główne plusy tego miejsca.


A jak będzie rozwijać się ta dzielnica Szczecina?
W części zachodniej osiedle rozwijać się będzie przede wszystkim w zakresie zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej. Zaś w południowej części osiedla planuje się utrzymanie centrów handlowo-usługowych a także przemysłu.


Co ciekawe Gumieńce w Szczecinie są uznawane w rankingach za jedne z najlepszych dzielnic do zamieszkania. Ceny nieruchomości również są uzależnione od prestiżu danej dzielnicy.