Kiedy wynajmujący może wejść do mieszkania najemcy?
Wejście właściciela do mieszkania najemcy w Szczecinie jest możliwe w kilku sytuacjach. Jedną z sytuacji, w której właściciel lokalu będzie miał prawo do niego wejść w trakcie obowiązywania umowy najmu, jest awaria wywołująca szkodę lub awaria zagrażająca bezpośrednio powstaniem szkody. Osoba wynajmująca nieruchomość będzie mogła również wejść do mieszkania w celu przeprowadzenia kontroli jego aktualnego stanu. Taka kontrola ma na celu sprawdzenie, czy wynajmowana nieruchomość w Szczecinie jest utrzymana w dobrym stanie – ma to istotne znaczenie chociażby w kwestii kaucji za wynajmowane mieszkanie.
Właściciel nieruchomości może również wejść do mieszkania najemcy w celu wykonania koniecznych prac remontowych, a także w przypadku potrzeby ich nadzorowania. Kolejną sytuacją, w której wynajmujący może wejść do mieszkania najemcy, jest konieczność przygotowania lokalu pod kolejny wynajem. Właściciel może wejść do wynajmowanego mieszkania, jeśli np. zbliża się koniec umowy najmu – wówczas konieczne może się okazać pokazanie nieruchomości potencjalnym nowym najemcom lub przygotowanie jej pod kolejny wynajem.
Mieszkania na wynajem w Szczecinie – nieuzasadnione wejście do wynajmowanego lokalu
O nieuzasadnionym wejściu właściciela do wynajmowanego lokalu bez zgody najemcy mowa jest w sytuacji, kiedy ten wejdzie do niego bez zgody najemcy – bez względu na to, czyznajdował się on w lokalu, czy też nie. Nieuzasadnione wejście do wynajmowanego mieszkania przez wynajmującego uznaje się za naruszenie prywatności, dlatego każda z wizyt powinna być uzasadniona i odbywać się przy zachowaniu odpowiednich procedur. W celu uniknięcia niepotrzebnych nieporozumień warto więc już wcześniej zaplanować wizytę właściciela nieruchomości zachodniopomorskiej w wynajmowanym przez niego lokalu, najlepiej informując najemcę o planowanej wizycie wcześniej.