Czy możliwość pracy zdalnej pokrzyżuje plany wynajmującym lokale pod biura w Szczecinie?

Praca zdalna była coraz bardziej popularna przed czasem pandemii, jednak teraz zyskała w niektórych przypadkach formę wręcz obowiązkową I jedyną możliwą na stan dzisiejszy. Pracownicy oraz pracodawcy musieli przestawić się w zasadzie natychmiast do nowych warunków. Część pracodawców może przekonać się ile korzyści a niekiedy także oszczęśdności daje takie rozwiązanie.
Ale czy szczeciński rynek nieruchomości będzie zagrożony?

Przeglądaj nieruchomości

Czy możliwość pracy zdalnej pokrzyżuje plany wynajmującym lokale pod biura w Szczecinie?

Jak pokazują badania zarówno w Szczecinie jak I w innych miastach ponad 60% osób chce po powrocie do normalności korzystać z takiej formy pracy. Niecałe 20 % nie dokońca jest przekonana do formy pracy zdalnej a pozostałe ok 20% jeszcze nie wie co jest lepsze.

Jak widać większość mogłaby przenieść swoje obowiązki do domu a czas spędzony w biurze nie jest im niezbędna do funkcjonowania I spełnienia wszystkich swoich obowiązków.
Jednak sprawa nie jest taka oczywista, gdyż większość dopuszcza pracę zdalną łącznie z pracą w biurze, co oznacza że biura będą nadal potrzebne.
Wynika to za pewne z faktu iż jesteśmy osobnikami stadnymi a co za tym idzie, wyjście do biura I spotkanie się twarzą w twarz ze współpracownikami, klientami daje nam poczucie komfortu I oderwania się od codziennej monotonii. Potrzebujemy więc również kontaktu realnego.
Bardzo często w biurze zapewnione są również ergonomiczne warunki pracy co powoduje większy komfort, łatwiej też się porozumieć ze współpracownikami i z szefem rozmawiając “na żywo` niż online.

Badania pokazują więc, że praca zdalna jak najbardziej zyska na popularności, ale będzie raczej stosowana zamiennie z pracą w biurze np. Pół na pół.
W Szczecinie mamy mnóstwo przestrzeni biurowych I lokali na sprzedaż oraz na wynajem. Sytuacja pandemii nie zmieniła póki co też tego, że nagle biura staną się niepotrzebne. Dla komfortu pracy I dobrych relacji oraz współpracy spotkania I praca w biurze będą dalej realizowane a inwestorzy nie powinni narzekać.

Zwłaszcza w dobrej sytuacji powinny być osoby, które wynajmują lokale/biura odpowiednio zaprojektowane pod kątem ergonomii I komfortu pracy, biura nowoczesne, które zapewnią nam bardziej komfortowe warunki do pracy. A więc porządne inwestycje szczecińskie nie są zagrożone a duże firmy nie powinny zrezygnować całkowicie ze współnego miejsca spotkać I pracy jakim jest biuro.