Ceny nieruchomości w Szczecinie I Stargardzie- jak podnieść ich wartość?

Często zastanawiamy się co tak naprawdę wpływa na cenę danej nieruchomości. Na czynniki zewnętrzne takie jak np. Lokalizacja wpływu jako wlasciciel oczywiscie nie mamy. To ona jest jedną z kluczowych wartości, która określa cenę danego lokum.

Przeglądaj nieruchomości

Ceny nieruchomości w Szczecinie I Stargardzie- jak podnieść ich wartość?

Jednak to nie jest jedyna wartość, która definiuje nam wartość np.mieszkania. Na kilka kwestii jako właściciel, ktory chce sprzedać nieruchomość możemy mieć wpływ.
Bardzo ważną kwestią jest stan prawny nieruchomości- czy jest on uregulowany, czy nie mamy zaległości np w zapłacie prądu, gazu itp.
Kolejną ważną rzeczą dla kupującego jest oczywiście stan techniczny. Jeśli chcemy sprzedać naszą nieruchomość musimy liczyć się z tym, że im lepszy I wyższy standard np.wykończenia tym cena sprzedaży też idzie do góry. Jednak nawet jeśli standard naszej nieruchomości nie jest doskonały możemy z głową go nieco polepszyć przed planowaną sprzedażą.

Oczywiście każda sytuacja jest inna I musimy przeanalizować czy to nam się opłaca. Tutaj z pomocą może nam posłużyć nawiązanie współpracy z jednym z naszych pośredników nieruchomości np ze Szczecina lub Stargardu. Podpowie on co zrobić by podwyższyć cenę danej nieruchomości, które prace są niezbędne a także zna się najlepiej na cenach rynkowych.
Często ważnym elementem jest dobry stan techniczny instalacji np elektrycznej, gazowej itp. Jeśli mamy popękane ściany I drobne usterki, warto poprawić to przed sprzedażą. Jeśli chcemy zostawić meble to ważne by również były zadbane.
Lepiej zostawić mniej mebli, ale w lepszym stanie technicznym. Kluczową kweistią jest oczywiście również odpowiednia aranżacja wnętrza a niekiedy drobna zmiana potrafi zmienić mieszkanie np. w bardziej przytulne.

W Szczecinie znajdą Państwo takie właśnie wsparcie w pośredniku ds. Nieruchomości, który zadba o te wszystkie elementy oraz wie jak zrobić odpowiednie zdjęcie, by wydobyć z nieruchomości to co najlepsze.