Ceny najmu a koronawirus w Szczecinie i Stargardzie.

Rynek wynajmu zmienił się nieco przez obecnie panującą sytuację pandemii. Coraz więcej najemców chce negocjować ceny wynajmu. Wśród najemców, którzy zgłaszają się prośbą o obniżenie czynszu są przede wszystkim obcokrajowcy, młode małżeństwa lub studenci.

Przeglądaj nieruchomości

Ceny najmu a koronawirus w Szczecinie i Stargardzie.
Najemcy boją się przede wszystkim o swój dochód a także stabilność zatrudnienia. To powoduje prośby o zmniejszenie czynszu. Jeśli chodzi o szczecińskich studentów wynajmujących mieszkania/pokoje to często wyjeżdżają do swoich rodzin. Sytuacja jest oczywiście zrozumiała, jednak z drugiej strony są też wynajmujący, dla których niekiedy wynajem jest jedynym lub głównym źródłem dochodu. Ze znanym nam statystyk wynika, że w Szczecinie najchętniej są wynajmowane mieszkania 3 i 2-pokojowe. Właściciele starają się dogadać z najemcami aby obie strony były zadowolone, zwłaszcza w sytuacji gdy wynajmujemy komuś swoje lokum przez dłuższy czas i mamy do siebie wzajemne zaufanie.

W czasie obecnego zagrożenia na pewno ucierpią osoby posiadające mieszkania przeznaczone do najmu krótkoterminowego. Powodem jest ograniczony ruch turystyczny i zamknięte granice.
Jednak wynajem długoterminowy powinien trzymać się dobrze, choć ceny mogą się nieco obniżyć. Szczecinianie przekonują się coraz bardziej do wynajmu a część z nich przez obecną pandemię będzie musiała zrezygnować na jakiś czas ze swoich planów kupna własnego lokum, co spowoduje, że wynajem będzie najprawdopodobniej coraz bardziej popularny.W Szczecinie jedne z najpopularniejszych dzielnic to Warszewo i Pogodno, które wiodą prym jako najbardziej topowe dzielnice.
Również jeśli chodzi o wynajem to wynajmujący w tych okolicach mieszkania nie mogą narzekać na klientów. Głównie są to tereny, gdzie chętnie zamieszkują rodziny z dziećmi lub ewentualnie starsze małżeństwa.
Jeśli chodzi o studentów,to doskonałą lokalizacją są np. Pomorzany, gdzie w pobliżu jest sporo uczelni a komunikacja jest bardzo dobra.